Vždyť je to směšné, koalice antibabiš nikdy nedá dohromady hlasy

Vždyť je to směšné, koalice antibabiš nikdy nedá dohromady hlasy

Tak nějak jsem si říkal, že už vypustím do voleb komentáře k této kampani. Ale to pitoreskní divadlo, svalnaté řeči subjektů, které se také vůbec do Sněmovny nemusí dostat, že tedy s Babišem jako nikdy nikdy a do toho účelové výpočty například Práva, že může vzniknout antibabišovská koalice o počtu 102 mandátů ukazují hloubku problémů celé politické i mediální scény, která neumí vstřebat realitu a čeká ji velká kocovina.

V celé střední  Evropě vítězí tendence, že jeden subjekt je schopen kondenzovat největší volební  podporu občanů v závislosti na jejich pocitech, problémech i přáních. A samozřejmě, protože jsme zcela odlišní od až fanaticky katolických Poláků či Maďarů, kde dominují klerikálně nacionalistické strany Právo a spravedlnost (Polsko) či Fidesz (Maďarsko) i v nadcházejících volbách našeho sousedního Rakouska i následně Česka zvítězí svých obsahem odlišné subjekty, které vystihnout to pro voliče nejpodstatnější.

V Rakousku, tak trochu nepovšimnutě se blíží revoluce, kde lídrem je sice formálně lidovecká strana, vedená mladičkým Sebastiánem Kurzem, ale svým razantně protiemigračním programem, svou ostrou kritikou integrující Evropy Merkelové a Macrona a hlavně svým jasným příklonem k vytvoření koalice s ryze antiemigrační a ještě eurokritičtější stranou Svobodných bude, svým předpokládaným vítězstvím představovat bombu na evropské politické scéně. Řekl bych, že Macron a Merkel mohou na další integraci zapomenout.

Týden poté budou následovat volby v Česku a zcela nesporně i pro Evropu a dokonce svět vítězství Andreje Babiše bude další bombou a možná ještě větší.

Někdy se mi vyčítá kategoričnost mých závěrů. No nelze je nemít. Babišovo ANO vedlo tabulku podpory po celé volební období, zpočátku jen o 5-7%, ale po té, ČSSD v čele se svým předsedou a premiérem zahájila před rokem frontální útok proti svému koaličnímu partnerovi a spojila se se stranami, které zde v období utahování opasků obyčejným lidem, připravili amorální a nestydaté mnohamiliardové církevní restituce, tj. zejména ODS a TOP 09, nastal tvrdý pád a dnes podle volební prognózy má ČSSD 13% a podle rozhodnutých voličů 10%.Celá střední Evropa jde cestou zásadní změny a Česko výjimkou nebude.

O to směšnější jsou pokusy vytvářet dojem, že maličké strany mohou vytvořit antibabišovskou koalici.

No musel jsem se rozesmát nad včerejšími výpočty v Právu, kde napsali, že koalice ČSSD, KSČM, ODS, TOP 09, SPD a Piráti by dohromady dali 102 hlasů a Babiše by vyšachovali.

To je mnohačetná fantasmagorie a řekl bych, že redaktoři Práva už žijí v deliriu.

Především je opakovaně řečeno a reálně vyloučeno, že by pravice šla  do party s komunisty a Okamurou. Taková úvaha je na svěrací kazajku.

To lidové noviny už korektněji tyto dvě strany vypustily a dospěly k výsledku: 86 mandátů, tedy daleko od většiny.

Ale i tento závěr je fiktivní.

V letošních volbách se „nám rozmohl tako takový nešvar“ (Pelíšky): Všichni začali pracovat s podivně utvářenými volebními prognózami, které zvyšují možné počty o 1/3 až ½ reálně existujících hlasů podpory.

Takže jestliže autoři těch výpočtů zařadili do schématu koalice Antibabiš, strany jako TOP 09, Piráty, ale i lidovce, pak jde o strany, o kterých i ředitel Daniel Prokop z autorské dílny Medianu konstatuje, že tyto nemají jistotu, že skutečně se do Sněmovny dostanou, neboť jejich kmenové jádro je nižší než 5%. Takže vzdušné zámky.

Ten vývoj pro Evropu je nadějný… Střední Evropa nově v podobě Rakouska i Polska zřejmě po Polsku a Maďarsku, byť s jiným instrumentáriem rozhýbe stojaté vody evropského establishmentu. A naši Klvaňové, Mitrofanové, Honzejkové, Palatové, Marjanovičové, Procházkové, Romancovové, Sedláčkové atd. by měli dostat podáka. Roky tady něco žvaní a přitom vůbec nemají prst na tepu doby…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vždyť je to směšné, koalice antibabiš nikdy nedá dohromady hlasy

  • Zijeme v cenzurovane spolecnosti, kde protektoratni vlada a tedy i cenzor sidli na US ambasade. Ta rozhoduje o tom, kdo bude a jak politicky likvidovan. Cela afera Capi hnizdo je dilem tajnych sluzeb za pomoci prodejnych novinaru. I kdyby se ukazala ztrata 40 milionu jako trestny cin, nikdy se neda srovnat s kauzou OKD, kde je ztrata az 1000 x vyssi. Protoze ovsem Sobotka a jeho CSSD maji v moci soudy, vnitro a policii, kauza OKD a jeji vysetrovani se vlece roky a naopak pred volbami se proti Babisovi permanentne tlak zvysuje. Ucelem je, aby Babis neovladl sam parlament jako Orban v Madarsku. Aby jeho preference klesaly a tim prohral, protoze nebude moci pak sestavit ani mensinovou vladu. ‚Vsichni proti Babisovi‘ je tedy strategie dnesnich stran, ktera jim muze vyjit, aby se uchovaly prebendy korupcniku, aby je nikdo nestihal, ci jejich kauzy dal protahoval jako u Ratha. Je to na ukor obecneho zajmu, nasi zeme a nasich obcanu. Tento vyvoj se da jedine tak zvratit, kdyz obcane budou volit bud ANO, nebo jine strany, majici v programu odmitani migrantu, vystup z NATO a rekonstrukci EU, popripade jeji opusteni, jestlize nam bude nadale nutit kvoty. Musi byt i pro zavedeni zakona o Referendu a odvolani politiku, protoze 4 roky do pristich voleb je neunosna doba k tomu, aby se zjednala naprava skrze obcany. Ti se musi stat rozhodujicim cinitelem, suverenem, ktery bude urcovat, co chce a co nechce! Ne pouze parlament a senat!!!!!
    Tato zmena volebnich preferenci volicu musi byt zcela zasadni a masivni, jinak budem dal otrocit pod EU a hegemonem USA, ktere si zadne zmeny nepreji a budou delat vse pro to, aby lidi strasily a dehonestvaly Babise a Okamuru. Jine strany zde nejsou, je to prehlika stejnych ksichtu, stejnych zlodeju a darebaku z minulosti i pritomnosti, co se budou za kazdou cenu snazit zustat u moci, aby se pro ne nic nezmenilo. Jestlize si toto lide neuvedomeji a nebudou volit zasadne jinak jak dosud, zadna zmena nebude mozna. Dulezite je, aby se zajistilo nefalsovani volebnich vysledku zapecetenim a kontrolou uren po volbach.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*