Vzdělaní podle statistiky volí podle médií, zbytek podle rozumu

Vzdělaní podle statistiky volí podle médií, zbytek podle rozumu

Už tradičně média a „komentátoři“ razí zažité floskule (stejně jako u Brexitu, Trumpa…), že Zemana volí staří, nevzdělaní, venkov, postkomunisté…Vliv Ruska a alternativních médií. Jen jestli „vzdělaní“ nevolí podle médií?

Zajímavou myšlenku rozvinuli diskutéři na iDnes. Tendenčně je nám podsouváno, že hloupá a nevzdělaná nadpoloviční většina (zejména starších obyvatel, že?) nedokázala, ani za vydatné pomoci pěti dalších spolukandidátských pěšáků, ocenit krásy unifikované a konformní (ne)osobnosti, kterou „stvořil“ globalista Petr Kolář. Svého času spolupracovník EUropských hodnot pro Seznam uvedl:

„Když jsem s ním měl možnost mluvit od toho března, kdy jsem poprvé se bavili o tom jestli ho podpořím nebo ne, tak jsem se ujistil, že jeho názory a jeho světonázor je naprosto v pořádku, konvenuje tomu mému a byl jsem k dispozici, abych mu ty jeho správné názory, pokud mohu, alespoň trochu argumentačně vyfutroval. A to se děje. PREZIDENTSKÝ KANDIDÁT DRAHOŠ UŽ DOKÁŽE NEJENOM ŘÍCT, ŽE PATŘÍME NA ZÁPAD, TAKÉ DOKÁŽE ŘÍCT, PROČ TAM MÁME PATŘIT.“ (o mýtu Drahošovi jsem psal zde)Analogií vycházející z mediálních rozborů dojdeme k následujícímu:
1. „Vzdělanější“ voliči a ti v zahraničí volili častěji Drahoše
2. „Vzdělanější“ čtou častěji noviny a (tradiční) on-line média, případně sledují politické debaty na ČT / zahraniční voliči pak mají informace převážně zprostředkované skrze média – ať už tuzemská nebo zahraniční (elektronická, část možná tisk)
3. Čím větší závislost na médiích, tím více lidé volili Drahoše (v zahraničí údajně až 90 % procent českých občanů)

Jak jinak si vysvětlit, kromě tendence „antizeman“, voličský úspěch „slušného profesora“, o němž před rokem drtivá většina obyvatel neslyšela a který mimo bájnou slušnost (o níž by se rovněž dalo polemizovat) nedokázal hodnověrně papouškovat ani předpřipravené líbivé fráze povětšinou založené na slově „Zeman“.

Mediální podporu, v rámci níž na Drahošovi nebyl nalezen jediný křivý vlásek, předpokládám zaznamenal skoro každý. Byť Drahošovi vyjížďky na západ v dobách komunismu, ač nebyl ve straně; jeho štědří podnikatelští donátoři (jmenujme třeba Sekyru, který se chce stát českým Sorosem), jeho stvořitel Petr Kolář a za ním stojící EUropské hodnoty a další globalistické klaky by rovněž stály za bližší rozbor…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*