Výzva premiéra Sobotky a předsedy Senátu Milana Štěcha k přijetí eura v ČR je ukázkou absolutního amatérismu.

Výzva premiéra Sobotky a předsedy Senátu Milana Štěcha k přijetí eura v ČR je ukázkou absolutního amatérismu.

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.

1.) SPD nehodlá komentovat změny ve vedení ČSSD. Podstatné jsou pro nás některé zásadní politické výroky představitelů ČSSD. Výzva premiéra Sobotky a předsedy Senátu Milana Štěcha k přijetí eura v ČR, jelikož je prý euro stabilizační prvek, je ukázkou absolutního amatérismu. A snaha předsedy Senátu pana Štěcha de facto zrušit živnostenské podnikání je otevřeným projevem skutečné politiky sociální demokracie. Je to politika vytváření státu naprosté regulace a kontroly, kde podnikatelé budou závislí na dotacích a lidé budou zaměstnání v montovnách za mzdy, které připomínají sociální dávky. Politika sociální demokracie škodí zájmům našich občanů, je to politika falešných slibů, špatného hospodaření a plné závislosti na Evropské unii a nadnárodním řízení České republiky.

2.) Hnutí SPD zdůrazňuje dnešní obavy německého ministra pro místní rozvoj Gerda Müllera o možném příchodu až 100 milionů „běženců“ do Evropy. Toto nebezpečí bude narůstat díky proimigrační politice Evropské unie. V této souvislosti je výrok ministra zahraničí ČR pana Zaorálka o tom, že imigrační problém se sám vyřeší vyrovnáním životní úrovně v celé Evropě, tragikomický. Příchod milionů imigrantů do Evropy bude nepochybně znamenat vyrovnání životní úrovně, ale spíše na úroveň, kterou známe právě z těch zemí, odkud tito imigranti přicházejí. SPD říká jasně: žádné kvóty, žádná nelegální imigrace a zákaz islámu.

3.) SPD podporuje zachování silné role státu v oblasti zdravotní péče pro občany. Stát nesmí vyklidit oblast veřejné zdravotní péče ve prospěch nadnárodních farmaceutických společností a obchodníků se zdravím. Požadujeme zachování garance státu za dostupnou a kvalitní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Jednoznačně budeme podporovat kvalitní a efektivní přípravu mladých českých lékařů a vytvoření podmínek pro jejich uplatnění v České republice. Je nepřijatelné, aby zdravotní péči o české občany přebíral zdravotní personál z jiných zemí, kde není garantována stejná úroveň a kvalita přípravy lékařů a zdravotních sester.

4.) Hnutí SPD nesouhlasí s navrženým rozpočtem České republiky, který obsahuje deficit 50 miliard korun. Ukazuje se, že hospodaření České republiky není v tak dobrém stavu, jak v lednu 2017 deklaroval ministr financí, který tvrdil, že hospodaření ČR se změnilo na přebytkové. Zásadní zlepšení hospodaření České republiky nastane pouze tehdy, až bude zavedená plná hmotná a trestní odpovědnost politiků za rozhodnutí, které v oblasti veřejných financí činí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*