Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S.

Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S.

Jako jednotlivci a jako občané této republiky jsme hluboce pobouřeni vandalským činem stržení pomníku válečného hrdiny a osvoboditele Prahy maršála I.S. Koněva, spáchaném na náměstí Interbrigády v pátek 3. dubna t.r., a to z vůle, ale správněji ze zlovůle představitelú Prahy 6 a jejich starosty Ondřeje Koláře, který den po tomto činu, a tedy v sobotu ve vysílání České televize přiznal, že k odstranění sochy využila radnice Prahy 6 období nouzového stavu a omezeného volného pohybu, takže dlouho chystaná akce stržení maršálovy sochy se tak mohla obejít bez veřejných protestů.A tak tedy to, co se tito zloduchové báli provést za normálních podmínek a za běžné přítomnosti lidí, bylo provedeno pokoutně a v situaci, kdy jak strach ze zákeřné nemoci, tak z občanské poslušnosti vládnímu nařízení nevzdalovat se zbytečně ze svých domovů, držely Pražany doma, a zločincům se tak na vyprázdnělém náměsti Interbrigády otevřely k jejich činu dveře dokořán.

Protože zastupitelstvo Prahy 6 na čele se svým starostou Kolářem vedla k jejich činu jediná pohnutka, již nemohlo být pochopitelně nic jiného, než co možno nejsurověji a nejbrutálněji potupit a urazit ruskou vládu i ruský lid, a svoji vlastní žlučovitou nenávist k oběma představit navíc též jako nenávist všeho českého lidu, považujeme za spravedlivé, aby našim občanům byla dána možnost uvést tento záměr na pravou míru a přímo k Rusku a jeho lidu vyjádřit svůj názor na to, k čemu v pátek. 3. dubna v Praze 6 došlo.

Tento svůj názor máte možnost napsat ruskému velvyslanectví v Praze, jehož mailová adresa je: embruscz@mid.ru

 

Podepsáni:

Lubomír Man, spisovatel

Evžen Scholler, akad. sochař
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S.

  • · Edit

    Volili jsme Vás , abyste alespoň někdy stáli za námi, neviditelnými lidmi.Nyní je čas, že jsme se nespletli, nebo jen blázním?
    Asi ano.!!!!

  • · Edit

    Který z viditelných lidí konečně zahřmí a vztyčí prapor proti sabotování našich dějin? My sami na vesnicích proti těmto Pražským podnikatelům nic nezmůžem. Je Vás politiků hodně, tak se neschvávejte a ukažte konečně svou tvář.
    Petře Śilare, nejseš pro vracení majetků, to vím, tak proč to ticho? Držíš vlajku z povinnosti. Co by na to řekl náš kamarád Jindra Macháček?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*