Vyvolají politikové ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN „Pražský Majdan?“

Vyvolají politikové ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN „Pražský Majdan?“

Zdeněk Ondráček se se po nevybíravém a nedemokratickém nátlaku na jeho odstoupení od politiků výše uvedených politických stran vyjádřil jako o „demokratické žumpě.“

„Občas je třeba se nekompromisně postavit zlu, bojovat společně za demokratické hodnoty. A to jsme udělali a dotlačili komunistu Ondráčka k odstoupení,“ uvedla první dáma ODS Alexandra Udženija: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/528492/mlaticka-ondracek-konci-bal-se-pry-o-deti-pravici-nadaval-do-zumpy.html

Jenže u tohoto výroku hned nastává problém, pokud se paní Udženija ohání demokratickými hodnotami.

Demokratickou hodnotou je přece rozhodnutí svobodně a demokraticky zvoleného Parlamentu. A Zdeněk Ondráček přece byl demokraticky zvolený většinou poslanců, kteří v Parlamentu hlasovali.

A byl náš Parlament svobodně a demokraticky zvolený?

Pokud ano, potom platí jeho rozhodnutí. Takže:

  1. Buď je náš Parlament nelegitimní, nebo
  2. Paní Udženija lže
  3. Třetí možnost není

A co jsou to ty demokratické hodnoty, o kterých mluví paní Udženija?

Zpochybňování rozhodnutí legitimního a demokraticky zvoleného Parlamentu a protlačení zájmů menšiny působením na nízké pudy některých našich občanů?Jeden z diskutujících v diskusi napsal, že právo shromažďovací patří k základním lidským právům. Pokud bychom jej vzali za slovo, tak by toto právo patřilo i pochodu milicionářů v únoru 1948.

Tehdy také menšina pomohla prosadit nátlakem svoje zájmy.

A co se týká nátlakových demonstrací proti Ondráčkovi, moc by mne zajímal počet podpisů za jeho odstoupení, protože mám obavy, že jich bude podstatně méně, než byla podpora komunistů v únoru 1948. Navíc za situace, když byl Ondráček zvolen Parlamentem, jehož součástí jsou politické strany ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN…

Cituji slova generála Hynka Blaška: „Nyní nejnověji Ondráček-‚mlátička‘: Vyhnat, zavřít, dehonestovat do desátého kolena. Kde byli všichni ti, kterým leží na srdci ohrožení demokracie při hlasování? Nebylo to náhodou záměrně s cílem využít volbu k bezprecedentní destabilizaci státu?“

Má tedy zdeněk Ondráček pravdu, když se o politicích z již jmenovaných politických stran vyjádřil jako o „demokratické žumpě?“ A má pravdu Zbyněk Stanjura, když v diskusi odmítl slova komunisty Skály, co napáchala současná demokracie v Srbsku, Iráku a Libyi, že se to netýká naší země?

Naší země se to sice přímo netýká, ale demokracie, kterou se Stanjura a spol. ohánějí se to bohužel přímo týká.

Možná nemáme tak daleko ke Kyjevskému Majdanu, který se uvedení politikové snaží vyvolat i u nás. Jejich hlavním cílem totiž není komunista Ondráček ale náš prezident Miloš Zeman a Andrej Babiš.

Dav na Václaváku, se kterým podle Stanjury údajně politikové neměli nic společného přece nejvíce řval po odstoupení Miloše Zemana a Andreje Babiše.

A někteří zastánci „demokracie“ se dokonce otevřeně vyjadřují, že si přejí smrt prezidenta Zemana. Možná se mýlím, ale jak jinak si mám přebrat tento příspěvek – cituji:

„Michal Kanda: Nikomu jsem nikdy nepřál nic zlého. Dnes však doufám, že celých pět let tady Zeman strašit nebude.“ https://blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180306_652599_blogidnes

V Kyjevě byl násilím svržený demokraticky zvolený prezident a jak Ukrajina dopadla?

Následoval zákaz opozičních politických stran, pronásledování a vraždy názorových odpůrců, cenzura v médiích, o propadu ekonomiky ani nemluvě.

Všechno zlé sice západní „demokracie“ svedla na Putina, ale nikdo zatím nedoložil fakt, že by za Majdanem a násilném svržením prezidenta Janukovyče stál skutečně Putin, když se v Kyjevě jako na běžícím páse střídali západní politikové…

Nevím, ale fakta dokazují, že právě ti, kteří se demokracií nejvíce zaklínají a mají jí lidově řečeno „plnou hubu,“ tak právě ti se nejvíce nedemokraticky chovají.

A pokud porovnáme jejich rétoriku, tak normalizační komunisté v sedmdesátých letech proti nim byli učinění beránkové. Agresivní projevy těchto současných „demokratů“ silně připomínají projevy radikálních bolševiků z padesátých let.

Na závěr:

Budeme následovat osudu Ukrajiny, když se politickým stranám, které ve svobodných volbách utrpěly porážku (ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN) podaří vyvolat „Pražský Majdan,“ nebo u nás zvítězí skutečná demokracie a zdravý rozum?
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Vyvolají politikové ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN „Pražský Majdan?“

  • Političtí odpadlíci ztrácí nervy. Odešli ze sálu na Pražském hradě. Oni ví, že se stav blíží k předčasným volbám a že v příštím parlamentu nebudou. Až přestanou ovládat Českou televizi, zmizí na smetiště dějin navěky. Nesmíme jim dovolit, aby zemi rozvrátili jako umírající kobyla, která kolem sebe kope. Pravdu označují za proruskou propagandu, na obranu lží zakládají různé orgány. Takoví politici nemají ve vedení státu co dělat.

  • Političtí odpadlíci udělají cokoliv, aby zvrátili výsledek voleb. Nemají co nabídnout, tak útočí na city. Zatím mají v rukou veřejnoprávní média, tak mají sílu. Je třeba zrušit koncesionářské poplatky, aby přestala propaganda ČT proti lidem. Pak z ČT odejdou ti, kteří z poplatků slušně žijí a začne být opět objektivní.
    Žít z mýtů o strašném životě před rokem 1989 už nelze. Snad to pochopí i ODS a vrátí se k rozumné argumentaci. Zatím se z ODS stává živelné nové Občanské forum. A to jak víme byl podvod na lidi. „Strany jsou pro straníky, Občanské forum pro všechny“ a pak … Vyhráli volby a přetvořili OF na politickou stranu a začali privatizovat. Chtějí lekce z historie, měli by je dostat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*