Vysoký představitel EU k vítězství Orbána v maďarských volbách: Blok musí zabránit „diktaturám“

Vysoký představitel EU k vítězství Orbána v maďarských volbách: Blok musí zabránit „diktaturám“

Srovnávajíc nově zvolenou maďarskou vládu s komunistickými státy z období studené války, viceprezident Evropské komise Frans Timmermans učinil nepřímou hrozbu pro novou vládu Viktora Orbána a varoval, že Evropa nesmí dovolit, aby se národy v bloku dostaly do „diktatury“.  

„Viděl jsem Evropu v jejich různých podobách,“ řekl Timmermans, který hovořil ve Varšavě, kde si vzpomněl, že navštívil Polsko a Maďarsko, když byly tyto národy „ještě pod komunistickou diktaturou“.

„Vy jste ve věku, který jste ještě nikdy neviděli,“ řekl novinářům a prohlásil: „A my Evropané máme povinnost ujistit se, že vy nikdy, a že mé děti nikdy, to neuvidí znovu.“

Poznámky nizozemského komisaře přišly v reakci na otázku, zda soudní reformy v Polsku a znovuzvolení Viktora Orbána v Maďarsku představují hrozbu pro EU.

Timmermans řekl, že se cítí „potěšen“ pro-bruselskou náladou v obou Visegrádských zemích, kde má podle něj „drtivá většina“ lidí pocit, že patří k Evropské unii.„To je to, co bude diktovat naši společnou budoucnost,“ dodal, když se setkal s polským předsedou vlády a ministrem zahraničí, s nimiž diskutoval o plánovaných změnách soudní struktury Polska, proti kterým se silně postavil Brusel, ale o které vláda říká, že je reforma zkorumpovaného soudnictví formovaného starým komunistickým režimem.

Drtivé vítězství strany Fidesz – strany založené Orbánem během jeho mládí jako protikomunistický disident – bylo považováno za velkou ránu pro EU, jelikož maďarský předseda vlády vede kritiku masové migrace a bojuje proti odhodlání Bruselu distribuovat migranty třetího světa po celém bloku.

Timmermans dříve odsoudil Orbána během nepokojů v roce 2015, kdy prohlásil, že celý kontinent se musí stát multikulturní a že národy ve střední Evropě potřebují vůdce „s odvahou vysvětlit to své populaci“.

Jeho rétorika ve prospěch řízených demografických změn v celém bloku dosáhla v následujícím roce nových vrcholů, když prohlásil, že dojde k válce, pokud nebude všude v Evropě, včetně „nejvzdálenějších koutů“, zaveden multikulturalismus.

„Pokud tak neučiníme, Evropa nebude Evropou, kterou jsme vybudovali – jsem o tom pevně přesvědčen,“ řekl a dodal: „Pak již Evropa nebude místem svobody a míru.“

Timmermans koncem minulého měsíce předsedal u kulatého stolu, kde diskutoval o migraci, proti-muslimské diskriminaci a o hrozbách „pravicového a islámského extremismu“ s deseti imám žijícími v členských státech EU.

„Komise je pevně odhodlána podporovat rozmanitost v Evropě. Islám je součástí naší historie, islám je součástí naší přítomnosti a bude součástí naší budoucnosti,“ řekl v tiskovém prohlášení.

„Způsob, jakým pomáháme našim obyvatelům, bez ohledu na jejich původ, přijímáním rozmanitostí, která je realitou v evropských společnostech, se určí, jak bude vypadat naše společná budoucnost.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Vysoký představitel EU k vítězství Orbána v maďarských volbách: Blok musí zabránit „diktaturám“

  • Podle techhle idiotu v EU je vsude v zemich diktatura, kde nesouhlasi s diktatem EU! Naprosto absurdni!

    Prestanme uz s podporou tehle zlocinne organizace EU, ktera nas chce zbavit jeste vetsi integraci posledniho zbytku v rozhodovani a narodni svobody!!!
    Czexit se stal nutnosti.

  • Ta fotografie z s těmi otevřenými ústy naznačuje, že to je psychicky nemocný člověk, už má nějaké patalogické změny na mozku. Asi v tom EU jsou všichni takhle pošahaní a proto ty své vady nevidí a nikdo je na ně neupozorní, protože jsou na tom všichni stejně. A blázni chtějí řídit Evropu ? Nechtějí, oni ji už totiž řídí. Ale proč si to lidé nechají líbit a jako oslové pořád melou ty naučené mantry, jakoby se bez EU zbořil svět.

  • Souhlasím s tím, že by se evropské státy měly osvobodit od diktatury EU. Maďarsko bude první vlaštovka. Osvobození musí pokračovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*