Výsledky voleb do EU ukazují, že lidé jsou „otráveni falešnou demokracií“

Výsledky voleb do EU ukazují, že lidé jsou „otráveni falešnou demokracií“

Síly bojující proti establishmentu měly ve volbách do EU velké zisky, protože voliči jsou unavení ze stran, které odmítají zpochybňovat Brusel, uvedli analytici pro RT s tím, že výsledky ukazují, že migrace je stále hlavní otázkou.    

Euroskeptické strany dosáhly ve volbách do Evropského parlamentu značných zisků, což vedlo k tomu, že establishmentové strany bloku skončily fiaskem a hledají odpovědi. Analytici řekli RT, že tato situace ilustruje, jak Evropanům došla trpělivost pro takovou politiku.V minulosti, kdykoli se EU ocitla v nesnázích, Brusel vždy napravil krizi tím, že vyzval k větší evropské integraci, poznamenal Dr. Werner Patzelt, profesor politických věd na Technické univerzitě v Drážďanech.  Až dosud si Brusel vždy prosadil své.

„Tentokrát to bylo jinak,“ uvedl Patzelt.

V celém bloku má mnoho lidí „pocit, že v Evropě je příliš mnoho integrace, že je zde příliš mnoho vlády ze strany Bruselu.“ Toto je pocit proti EU, „který se tak široce rozšířený“, což vedlo k volbě pravicových stran.

Migrační krize stále EU pronásleduje           

Před volbami do EU, Brusel a jeho obhájci tvrdili, že migrační krize byla do značné míry vyřešena a že přistěhovalectví již není pro evropské voliče klíčovou otázkou. Volební úspěch rakouské konzervativní Lidové strany, vedené nyní sesazeným kancléřem Sebastianem Kurzem, však ukazuje, že Evropané stále vidí masovou migraci jako naléhavý problém. Strana si užila vítězství, které lze připsat Kurzově tvrdé politice v oblasti přistěhovalectví, uvedl Patzelt.

John Laughland, britský konzervativní autor a historik souhlasí, že Kurzův silný volební úspěch naznačuje, že jeho strana jedná v souladu s převládajícím politickým podnebím v Rakousku.

„Kurz se ukázal být blíž k veřejné náladě v otázkách, jako je imigrace a národní identita,“ uvedl. Mezitím, obavy kvůli migraci byly také na pozadí pravicového tlaku v Itálii, Maďarsku a Polsku.

„Otráveni z falešné demokracie“  

Volby odhalily nepříjemnou pravdu pro tradiční evropské politické strany: voliči už nejsou spokojeni se současným stavem. Radikálnější, aktivnější strany odčerpaly hlasy mainstreamovému politickému establishmentu.

V Německu „Sociální demokraté prohráli s levicovými Zelenými a Křesťanští demokraté prohráli s pravicovou Alternativou pro Německo,“ uvedl Patzelt.

Sociální demokraté a Křesťanští demokraté prostě ztratili svůj smysl pro významnou část voličů.

Laughland argumentoval tím, že v celé Evropě dochází k širokému rozčarování se stranami establishmentu, které jsou ve většině otázek „skutečně identické“, včetně evropské integrace.

Ve většině evropských zemí existuje de facto koalice, nebo alespoň silná oblast dohody, mezi dvěma nebo třemi hlavními politickými stranami. Lidé už měli po krk této koalice stran, které předstírají, že jsou proti sobě, ale ve skutečnosti se na všem shodují.

Tento vzor existuje po celé Evropě, kde strany, které tvrdí, že jsou proti sobě, jsou ve skutečnosti stejné.

Pro Laughlanda nemohlo být poselství pro Brusel jasnější: „Lidé jsou touto falešnou demokracií otráveni, když se zdá, že máte na výběr, ale ve skutečnosti na výběr není“.

Novinář Luc Rivet učinil podobné prohlášení: „Lidé už nevěří v současnou Evropu a nechtějí Spojené státy Evropy, chtějí suverénní státy.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*