Vyšetřování odhalilo na syrské teroristické webové stránce americké zbraně na prodej

Vyšetřování odhalilo na syrské teroristické webové stránce americké zbraně na prodej

Široký sortiment Amerikou dodaných zbraní, skončil na prodej na on-line teroristickém trhu v Sýrii, odhalilo vyšetřování CNN.    

„Na džihádistických kanálech se objevují granátomety, těžké kulomety, optiky k ostřelovačkám, ochranné oděvy, nabízejí zde tipy šifrování a dokonce představují pašeráky, kteří převážejí lidi do a ze Sýrie,“ stojí ve zprávě CNN.

Zpravodajské portály také zveřejnily řadu zpráv mezi někým z provincie Idlib v Sýrii a reportérem, ve které reportér sjednal slevu při nákupu pušky M-16 za cenu 775 dolarů prostřednictvím šifrované aplikace Telegram.

Puška má sériové číslo, které odborníci na ruční zbraně označili jako shodující s dodávkou původně předpokládanou, že bude poskytnuta iráckým bezpečnostním silám na základě amerického asistenčního programu, ale byla nalezena v držení teroristické skupiny Islámský stát, stojí ve zprávě.

Prodejce tvrdil, že zbraň byla ukořistěna během neúspěšného pokusu Spojených států v roce 2015 vytvořit „umírněnou“ povstaleckou sílu k boji proti militantním islamistům v Sýrii.

V poslední výměně zpráv předtím, než skončí, bez vysvětlení, prodávající souhlasil, že se setká s kupujícím v mešitě Abu Nour v provincii Idlib v Sýrii, přičemž kupující vysvětluje, že si chce M-16 otestovat.

Pokud jde o další zbraně dostupné na teroristických internetových stránkách, které CNN využila k vyjednávání o nákupu M-16, tak stanice nedokázala ověřit, zda všechny tyto položky existují, ale v širším měřítku on-line naznačila, že alespoň některé zboží bylo pravé.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP Photo/ Sakchai Lalit)
Reklama

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*