Vykopněme Lucembursko z EU

Vykopněme Lucembursko z EU

K lucemburskému princi Václavovi a posléze Karlu IV. český národ vzhlíží s obrovskou úctou. Karel IV. byl těžký frajer, a dnešního lucemburského Junckera či Asselborna by jistě nechal s požehnáním Božím pěkně mučit…

Pokud se totiž už v jeho časech lucemburští obyvatelé a úředníci chovali s takovou agresivností, vyplývající zřejmě z pocitů méněcennosti trpasličího národa, kombinovaných s morálním hochštaplerstvím, chápejme, že se mimo jiné i proto daleko více chtěl cítit a cítil Čechem.

Ať tak či onak. Až jednou se budou odčítat dějiny rozpadu Evropské unie, lucemburští politici se do nich zapíší zlatým písmem.

Na prvém místě samozřejmě alkoholik, premiér země, která po mnoho let pod jeho vedením působila jako pračka špinavým peněz Jean-Claud Juncker…

Ne, že bych musel Erdogana, ale chápu jeho pocity, že se tímto týpkem, který momentálně je předsedou Evropské komise vůbec nechce bavit.

Evropská komise vydává jeden návrh za druhým, způsobem odporujícím obecnému povědomí o přiměřenosti a normalitě.

Vlastně je dobré, že bývalý podřízený ministr zahraničních věcí Lucemburska Jean Asselborn momentálně se rozkřičel, že je třeba Maďarsko okamžitě vyloučit z EU, kvůli stavbě plotů proti proudům migrantů. A je dobré si připomenout, že během předsednictví Lucemburku vykřikoval rovněž, že je třeba sebrat východoevropským zemím dotace, když odmítají migranty (o uprchlíky by se jednalo až tehdy, kdy by byl uznán jejich státu azylanta příslušným státem). A konečně za lucemburského předsednictví byla zahájena i vytýkací procedura proti Polsku ohledně problémů s ústavním soudem, což je problém povýtce záležitostí ryze polskou.

Když náš Sobotka pobíhá a ptá se: Co máme změnit na EU a nevidí, že ryba smrdí od hlavy, není mu pomoci.

Neformální summit v Bratislavě bude zjevně jen dalším dokladem toho, jak se Evropská unie přeměňuje v tlupu, kde si jde každý po krku. Oficiálně se možná nic z toho se nedostane ven. Ale iluze o jeho smyslu jistě nikdo nemá.

A pokud se to neukáže, bude to jen další přehlídka žvástů a nesmyslů

Asi musí být ještě hůř, aby mohlo být lépe…

Zkusme začít tím, že začneme diskutovat o tom, že z EU vyrazíme Lucembursko.

A hned by to všechny pozitivně nakoplo a začalo by se něco dít.

 

(Ministr zahraničních věcí Lucemburska Jean Asselborn Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vykopněme Lucembursko z EU

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*