Vykliďte hotel Four Seasons, uprchlíci přicházejí…

Vykliďte hotel Four Seasons, uprchlíci přicházejí…

Nevím, jestli je hotel Four Seasons tím nejdražším hotelem na světě, to asi ne. Ale zcela určitě patří k těm vůbec nejdražším hotelovým řetězcům na světě. Pamatuji, jak před 14 lety, po atentátech z 11. září 2001 v době, kdy všechny americké hotely zlevňovaly, aby nalákaly vystrašené turisty, tak vedení hotelů Four Seasons prohlásilo něco v tom slova smyslu: „Naše hotely jsou pro ty, kdo na to mají a ten, kdo na to nemá, tak ať k nám prostě neleze“.

V Praze je Hotel Four Seasons na asi nejkrásnějším místě ve městě, přímo u Karlova mostu s nádhernou vyhlídkou na Karův most a Pražský Hrad a jen si tak přemýšlím, zde firma k tomuto místo přišla podobným fíglem, jakým pracovníci Mladé Fronty po revoluci zprivatizovali celé vydavatelství.

Ilustrační obrázek Foto: Balazs Mohai/MTI via AP
Ilustrační obrázek Foto: Balazs Mohai/MTI via AP

Ale to nic, doba Kocábů a Kožených je za námi. Jen bych chtěl ještě poznamenat, že Viktor Kožený své DIKy skutečně z velké části vyplatil a okradl pouze ty, co i u něj svůj výnos z KP nechali k dalším výnosům.

Zatímco Michael Kocáb nevyplatil nikomu nic a jen díky své dlouholeté známosti s prezidentem zakladatelem je dnes bez ztráty kytičky.

To ale do debaty o uprchlících opravdu vůbec nepatří. Ale jedna věc je naprosto zřejmá, „O peníze jde vždy až v první řadě“. A často i v opačném gardu.

Po vítězství nacistů v Německu a po přijetí tzv. Norimberských zákonů bylo Židům v Německu jasné, že půjde do tuhého. A proto se ti nejpředvídavější snažili co nejrychleji z Německa zmizet a případ od případu se jim to i dařilo.

A zde byly peníze, skoro vždy, se záporným znaménkem. Tedy Židé, kteří z Německa odcházeli, tam prakticky vždy nechávali, výměnou za svůj život, nějaký majetek. Jistěže mnozí venku, především v USA, zbohatli, ale to určitě nebyl ten první plán.

Jenom pro zpestření řeknu historku zé života svého tatínka. Jako ročník 1917 studoval na gymnaziu v Rimavskej Sobotě s člověkem židovského vyznání. A pan G. nebyl hloupý a tak včas utekl do Francie. A tam se stal bohatým bankéřem, předsedou tenisového svazu atd.

Pravděpodobnost, že pan G. je ještě naživu je malá. Po smrti otce jsme s ním ztratili styk. Ale on je zcela typickým příkladem uprchlíka, který ze Slovenska utekl doslova s holou prdelí a venku se vypracoval. Otázkou však, kolik takových uprchlíků teď prchá Evropou.

Ti co prchají mají totiž u peněz, životní úrovně a podobně, nastaveno zcela opačné znaménko. Tedy znaménku PLUS. Oni nechtějí zachránit holý život, tak jako židé ve třicátých letech minulého století. Oni chtějí žít lépe.

Ale, samozřejmě, na cizí účet. Pokud by se každý uprchlík nějak vypracoval, od řemeslníka přes kavárníka až k právníkovi, bylo by to ještě docela OK. I když ty náboženské otázky tam jsou stále.

Jistě, každý chce žít lépe, ale nikdo, ani dnes, si nemůže stoupnout na hranice USA a tlouci do bubnů: Pusťte mě tam a živte mě tam. To opravdu nikdo neakceptuje. Ale akceptuje podvodné uprchlictví tak, jak je dnes prezentováno tzv. uprchlíky.

Kdyby to nebylo tak nevkusné, tak by to bylo podobné tomu, jakoby židovští uprchlíci do USA byli vybíráni na loď podle jednoho jediného kritéria. Žluté hvězdy.

A spousta vykuků by si tu hvězdu jistě našila, aby vypadali jako prchající Židé. A přitom by to třeba byli mladí francouzští gangsteři.

A nedosti tomu. Tato parta vyčůránků, která se veze na těch pár procentech reálných uprchlíků, má ještě tu drzost stěžovat si, že jsou za dráty. A kde by, proboha, měli být? V hotelu Four Seasons a v dalších pražských hotelech? To snad ani ne…

A hlavně: Oni ti uprchlíci již teď ukazují, co bude, až se jim podaří zahnízdit a my si toho hada na prsou nejprve pěkně ohřejeme, pak ho vykrmíme a nakonec pustíme mezi obyvatelstvo. Had nikdy není jeden člověk. Had je vždy dav.

A tento dav, jakmile s trochu usadí, začne klást své „oprávněné“ požadavky. Oblékání, chování, jídlo a další věci s Islámem související. A my jako ti „lidskoprávní idioti“ jim budeme ustupovat přesně tak, jak se to dnes děje v Západní Evropě.

Je to ta věc, kterou, Honzo, opravdu chcete?

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*