Výdělky Monsanta spadly o 34% po globálních protestech proti geneticky modifikovaným plodinám.

Výdělky Monsanta spadly o 34% po globálních protestech proti geneticky modifikovaným plodinám.

Biotechnologický gigant Monsanto, který je zodpovědný za genetickou modifikaci většiny národních a světových plodin oznámil, že jejich zisk klesl o 34% v jejich prvním fiskálním čtvrtletí poté, co jihoameričtí zemědělci odmítli geneticky modifikované plodiny. Jedná se o další důkaz toho, že počet osob a zemědělců, kteří si uvědomují potencionální nebezpečí GMO roste.

Pokles zisků společnosti Monsanto je také důsledkem toho, že zemědělci používají menší výměru k pěstování obilí a také kvůli snížené poptávce po osivech vyrobených společnosti Monsanto.

OccupyMonsantoFlier_Gilroy

A co víc, celkové příjmy společnosti Monsanto klesly o více než 8% na 2,87 miliard dolarů za jedno období, kvůli nižšímu prodeji kukuřičných semen a herbicidu. Bylo oznámeno, že analytici očekávali pokles na 2,96 miliard dolarů, podle Zacks.

Pokud jste investovali do akcií společnosti Monsanto, jako to udělal Bill Gates, který vlastní stovky tisíc akcií společnosti v hodnotě zhruba 23 miliónů dolarů, tak může být správný čas se stáhnout. Biotechnologický gigant také ohlásil za čtvrté čtvrtletí roku 2014 ztráty v hodnotě 156 miliónů dolarů.

Jsou to těžké časy pro biotechnologie. Ztráty společnosti byly připsány zemědělcům v hlavních zemědělských oblastech, kteří podporují sóju namísto geneticky modifikované kukuřice v důsledku poklesu cen plodin – z velké části způsobené uvolněním kukuřice MIR 162 společnosti Sygenta, která byla opakovaně zamítnuta čínskými úřady.

Není žádným tajemstvím, že společnost Monsanto je již nějakou dobu v centru sporů kvůli jejich geneticky modifikovaným semenům. Koneckonců, odkud si myslíte, že všechny události, včetně pochodu proti Monsantu (March Against Monsanto) pocházejí? Uhodli jste- z rozšířeného odporu proti společnosti Monsanto a jejich chemickým a geneticky modifikovaným výtvorům.

Společnost Monsanto podala za posledních 16 let asi 145 trestních oznámení proti zemědělcům, kteří „neoprávněně používají své patentované osivo“, a společnost také nalila milióny dolarů proti opatřením týkajícím se označování GMO po celé zemi. Taky by se mohlo stát v ne tak vzdálené budoucnosti, že by společnost Monsanto oznámila jejich úplné zastavení činnosti. (Ale to je pravděpodobně jen utopie pozn. překl.)

 

zdroj : http://naturalsociety.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články