Vůdce žlutých vest: Moratorium na daň z pohonných hmot jsou jen drobky, my chceme celou bagetu, protesty budou pokračovat

Vůdce žlutých vest: Moratorium na daň z pohonných hmot jsou jen drobky, my chceme celou bagetu, protesty budou pokračovat

Šestiměsíční moratorium francouzské vlády na zvýšení daní z pohonných hmot nebylo to, co chtěly Žluté vesty, uvedl vůdce protestu. Lidé chtějí „bagetu“, nikoliv drobky, a v sobotu opět vyjdou do ulic, uvedl.„Nechtěli jsme pozastavení, chceme, aby bylo zvýšení daně z pohonných hmot okamžitě zrušeno,“ uvedl organizátor hnutí Žlutých vest Benjamin Cauchy.

Oznámením pololetního moratoria si francouzská vláda s lidmi hraje ve snaze získat čas, dodal.

V jiném rozhovoru s deníkem La Depeche, Cauchy byl požádán, zda budou pokračovat tyto násilné protesty, které během víkendu zranily více než 260 lidí a způsobily několik úmrtí ve Francii. „Žluté vesty chtějí jednat v sobotu,“ odpověděl.

Nicméně uvedl, že hnutí musí být „pacifistické a ne násilné“, jak tomu bylo předtím, než před třemi týdny začaly masivní nepokoje.

Skupina potřebuje podporu od francouzského lidu a mírové setkání by mělo větší vliv na vládu než vzpoura, řekl vůdce protestujících.

Francouzský premiér Edouard Philippe řekl v úterý v živém vysílání, že plánované zvýšení daní z benzínu a nafty, stejně jako zvýšení sazeb za plyn a elektřinu, bude pozastaveno na dobu šesti měsíců.

Philippe zdůraznil, že otázka daní by neměla ohrozit „národní jednotu“ a také uvedl, že národní debata o tom, jak se vypořádat se změnou klimatu bez zatížení peněženek francouzských občanů, začne v polovině prosince.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vůdce žlutých vest: Moratorium na daň z pohonných hmot jsou jen drobky, my chceme celou bagetu, protesty budou pokračovat

  • Politik, který podlehne násilí v ulicích a vyhoví, nemá v politice co dělat. Buď umí přesvědčit svůj lid o tom co dělá, nebo má jít dělat něco jiného. Ve Francii je dost těch, kteří rychle pochopí, že je třeba zapálit pár aut, rozbít výlohy obchodů, několik lidí zabít a dosáhnou svého.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*