Vůdce vítězné strany SYRIZA prohlásil, že Řecko vyřeší dluhový problém s jejich partnery.

Vůdce vítězné strany SYRIZA prohlásil, že Řecko vyřeší dluhový problém s jejich partnery.

Řecká strana SYRIZA, která vyhrála parlamentní volby v Řecku dodrží své předvolební sliby a skoncuje s úspornými opatřeními a vyřeší problém dluhu se svými partnery, oznámil vůdce strany Alexis Tsipras.

„Řecko za sebou zanechalo odříkání, strach a pět let deprivace. Půjdeme kupředu s nadějí a stabilitou,“ uvedl Tsipras na spontánním setkání v centru Atén, kterého se zúčastnilo tisíce lidí.

Lídr politické strany SYRYZA Marko Djuraca  Foto: Reuters
Lídr politické strany SYRYZA Marko Djurica Foto: Reuters

„Chci vás ujistit, že je nová řecká vláda připravena v zájmu všech lidí spolupracovat a jednat s našimi partnery o spravedlivém, oboustranně výhodném a funkčním řešení, které by Řecko dostalo vez z tohoto začarovaného kruhu nadměrného zadlužení, které vrátí Evropě stabilitu,“ uvedl Tsipras.

Dodal, že vítězství SYRYZY v parlamentních volbách je vítězstvím všech evropských občanů, kteří bojují proti úsporným opatřením.

V roce 2010, trojka mezinárodních věřitelů: Mezinárodní měnový fond (MMF), Evropská unie a Evropská centrální banka dohodly pro Řecko záchranný balíček ve výši 110 miliard eur.

V neděli, Tsipras řekl novinářům, že řecká politika bude mít stále pro-evropský kurs, ale zdůraznil, že politika úsporných opatření v Evropě by se měla změnit.

Hlavními body Tsiprasovy agendy bude odpuštění dluhu, tvrdý zákrok proti daňovým únikům, jakož i zavedení ekonomických reforem k zajištění prosperity Řecku.

 

zdroj : http://sputniknews.com

 

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*