Vůdce Švédských demokratů prohlásil, že země je ve „válečném stavu“

Vůdce Švédských demokratů prohlásil, že země je ve „válečném stavu“

Vůdce populistických Švédských demokratů (SD) Jimmie Åkesson prohlásil, že Švédsko je ve „válečném stavu“ a že socialistická vláda „importovala“ zločinnost a nezaměstnanost.

Åkesson viní imigrační politiku švédské vlády z nárůstu kriminality jen něco přes týden poté, co Rada pro prevenci kriminality v Brå zveřejnila zprávu, v níž se uvádí, že Švédsko překonalo 22 dalších evropských zemí v počtu smrtelných násilností se zbraněmi.„Část Švédska je momentálně ve válečném stavu. Ulice a náměstí byly ponechány v rukou zločineckých gangů. Střelba, vraždy a pomsta jsou diktovány vůdci klanů,“ uvedl Åkesson v názorovém článku pro zpravodajský web Nyheter Idag.

„Rodiny jsou nuceny žít v obytných čtvrtích, kde neustále panuje nejistota. Švédsko se proměnilo ze stabilní sociální demokracie na zemi rozkolu a nejistoty,“ dodal a tvrdil, že během nedávného konfliktu klanových gangů v Hjällbu zastavily švédské úřady na hranicích členy klanu z Německa, kteří se údajně chtěli zúčastnit násilí.

„Ruční granáty, bombové útoky, automatická palba, války gangů, klanové struktury, paralelní společnosti, terorismus a děti s vážným zločinem. Všechno jsou to nové prvky obrazu Švédska. Pohled na Švédsko, který nikdo starší 20 let nezná,“ řekl Åkesson.

Šéf SD rovněž vyzdvihl vysokou míru nezaměstnanosti mezi migranty ve srovnání s původním švédským obyvatelstvem a uvedl, že až 675 000 lidí s migračním zázemím ve Švédsku není schopno se uživit.

Podle Åkessona je jeho strana připravena klást na migranty „tvrdé požadavky“ a říká: „Ti, kteří se zde dostali, se musí přizpůsobit, ať se jim to líbí nebo ne, jinak se nikdy nestanou součástí naší společnosti. Chceme proto spojit blahobyt a další výhody s občanstvím a zároveň zvýšit požadavky na to stát se občany.“

„Švédsko se musí vrátit ke kořenům. Zpátky do situace, kdy tvrdost, respekt a opravdová ochota udělat správnou věc jsou odměněny. Ti, kdo nechápou důležitost těchto hodnot, musí prostě čelit důsledkům. Hranice toho, co může Švédsko tolerovat, byla dávno překročena,“ řekl.

Postoj Åkessona proti masové migraci je zopakováním politik, které jeho strana podporuje již několik let a zaznamenala nárůst popularity, zejména na počátku roku 2020, kdy průzkumy ukazovaly, že SD je nejpopulárnější stranou v zemi.

Od té doby se však strana propadla na třetí místo za vládnoucími sociálními demokraty a „středopravé“ Umírněné, přičemž květnový průzkum veřejného mínění společnosti IPSOS přisoudil straně 20 procent.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*