Vůdce proti-imigrační strany Pegida prchá z Německa kvůli „pronásledování“, hledá úkryt v Tenerife

Vůdce proti-imigrační strany Pegida prchá z Německa kvůli „pronásledování“, hledá úkryt v Tenerife

Vůdce proti-přistěhovaleckého hnutí PEGIDA postavil sám sebe do role „uprchlíka“, jelikož se schovává na populárním španělském ostrově Tenerife u pobřeží západní Afriky. Vůdce Pegidy tvrdí, že byl nucen uprchnout z důvodu „pronásledování“ jeho rodiny, kterému museli čelit v Německu.

Lutz Bachmann, zakladatel proti-přistěhovaleckého hnutí PEGIDA nyní tvrdí něco podobného jako uprchlíci, proti kterým vedl svou kampaň, z nichž mnozí odešli ze svých domovských zemí, protože tam již nemohou žít.

Bachmann, který byl v květnu shledán vinným německým soudem za šíření nenávisti vůči uprchlíkům v řadě facebookových příspěvků, žije na slunném Tenerife již téměř pět měsíců, informoval německý deník Sachsische Zeitung.

Bachmann tvrdí, že v Německu byla jeho rodina, včetně jeho manželky Vicky Bachmann „pronásledována“ a došlo i k několika pokusům o vniknutí do jejich domu. Bachmann také tvrdí, že bylo manipulováno s motorem jeho automobilu, který málem vyhořel, když byli na cestě.

Nicméně, podle jeho prohlášení v nahraném videu na stránce Facebooku, Bachmann pokračuje tím, že se nadále aktivně podílí na vedení hnutí PEGIDA a že se vrací do Drážďan každé dva týdny, aby se účastnil protestů.

Bývalá spoluzakladatelka hnutí Tatjana Festerling, která má údajně vůči Bachmannovi zášť, nebyla nadšena z jeho exilu a podělila se o tyto informace s veřejností.

Ve své video-odpovědi, Bachmann uvedl, že si na ostrově našel pětiměsíční práci v reklamě. Setkal se prý s „dobrým mužem, který jej platí, aby na ostrově byl“ a chystá se něco nového. Žádné další podrobnosti o jeho současných aktivitách však nesdělil.

„Absolutně ničeho nelituji,“ uvedl Bachmann, komentující jeho rozhodnutí strávit nějaký čas v Tenerife.

Bachmann skončil u soudního sporu s pokutou ve výši 9.600 € za jeho podněcující příspěvky na Facebooku, ačkoli žalobce pro něj požadoval sedm měsíců vězení.

Ve snaze snížit jeho trest, jeho právník tvrdil, že většina nenávistných příspěvků, které se objevily na oficiální facebookové stránce hnutí PEGIDA byly vytvořeny neidentifikovaným hackerem, který se naboural do účtu skupiny. Obhajoba také žádala o zproštění viny, na základě svobody projevu.

Bachmann prohlašoval, že právní kroky vedené proti jeho osobě jsou politicky motivované. V únoru nazval tento proces „vykonstruovaným a politicky motivovaným případem. Při jeho prvním slyšení se u soudu objevil se slunečními brýlemi připomínajícími černou pásku cenzury, čímž symbolizoval svůj protest.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Lutz Bachmann Foto:DPA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Vůdce proti-imigrační strany Pegida prchá z Německa kvůli „pronásledování“, hledá úkryt v Tenerife

  • Boháč Sorross z USA se snaží financovat všechny t.zn. neziskovky a ostatní hrabivce a pomatence, aby pracovali na zaplavení Evropy imigranty a usiluje o nastolení nového světového řádu. Vše se bude dirigovat z USA- jediná naděje je že ještě existuje vyšší moc na kterou sebevětší boháči a lumpové nemají páky. Ale normálně uvažující lidé se musí semknout, aby toto nenastalo.

  • A bude HŮŘ pokud se nezbavíme politických vítačů typu Sobotky, Dienstbiera, Marksové aj. Jsou to politici NEBEZPEČNÍ, nebot k nám dle příkazů z EU a USA tahají ISLÁM neslučitelný s jinou než jejich islámskou kulturou!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*