Vůdce jezuitů: Žádná země nemá právo odvracet migranty

Vůdce jezuitů: Žádná země nemá právo odvracet migranty

Generál jezuitů prohlásil, že žádná země nemá právo odvracet migranty a uvedl, že země patří všem.

„Výzvou pro zemi, která přijímá migranty, je nejen jejich přijetí, ale také integrace, což znamená, že (země) získá přínos, který imigranti přinášejí,“ uvedl jezuitský otec Arturo Sosa Abascal v rozhovoru s deníkem Tempi.it.„Oni přicházejí přispívat, což je více než to, co dostávají od hostitelské země,“ uvedl bez jakýchkoli důkazů.

„Italové si musí pamatovat na vlastní zkušenosti,“ pokračoval.

„Oni přišli do Latinské Ameriky, včetně mé země Venezuely, a byli vítáni. Stali se součástí společnosti stejným způsobem, jako všichni ostatní, a dnes se nepovažují za  ‘odlišné‘, uvedl v pochybném přirovnání mezi převážně legální migrací Italů do Jižní Ameriky a evropskou převážně nelegální a neregulovanou migrační krizí.

„V Evropě musíme uznat přínos, kterým migranti přispívají společnostem, které je přijímají, a poděkovat jim za to,“ dodal jezuita.

Poté otec Sosa v jednom ze svých kontroverznějších tvrzení uvedl, že národy nemají právo posilovat své hranice, protože nakonec země patří všem.

„Ti, kteří žijí na daném území, nemají právo odvracet migranty, protože nemají na toto území absolutní právo. Nevlastní ho, blaho země je pro každého,“ uvedl.

„Nevidím konflikt práv – migrantů a těch, kteří již žijí na tomto místě – ale příležitost lidského dialogu vytvořit univerzální bratrství prostřednictvím těchto přesunů obyvatel z různých důvodů: války, perzekuce, chudoba, hledání lepšího života, “řekl.

„Práva každého jsou stejná. První z nich je potřeba uznat lidské bytosti rovné všem ostatním lidským bytostem, “řekl.

Pokud jde o otázku moderních politických hnutí, otec Sosa uvedl, že populismus je nebezpečný a tvrdí, že je to autoritářská ideologie.

„Existují různé populismy, stejně jako suverenity, které nalézáme uvnitř fundamentalismu,“ řekl, „suverenismus“ je termín pro víru v nezávislé národní státy.

„Populismus skrývá různé formy autoritářství pod pokrývkou reprezentace lidu. Vyžaduje to hodně politického rozlišování, “uvedl a dodal, že jde o„ ideologickou formu “.

„Jedna věc je politický nápad, další je ideologie,“ prohlásil.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Vůdce jezuitů: Žádná země nemá právo odvracet migranty

  • V biblii je napísané, že Boh stanovil národom ich hranice. On ich aj zjednotí a privedie do svojho sv. Mesta. Teda Boh a nie liberálni humanisti so svojimi pseudo hodnotami.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*