Vůdce EU slibuje, že Brexit bude odvrácen: „Stane se to“

Vůdce EU slibuje, že Brexit bude odvrácen: „Stane se to“

Vedoucí představitel EU Guy Verhofstadt varoval, že Brexit bude zvrácen poté, co Británie získá krátkou „dovolenou“ ze sevření Evropské unie.

Předseda řídící skupiny EU pro Brexit Guy Verhofstadt uvedl, že souhlasí s předpovědí britského europoslance, že Brexit bude zvrácen, a prohlásil: „Stane se to“.Verhofstadt, jeden z nejvyšších úředníků EU, reagoval na komentáře europoslance Seba Dancea, který se chlubil, že se Spojené království v budoucnu znovu připojí k EU.

V rozhovoru pro BBC Radio, Verhofstadt řekl: „Myslím, že se to stane, ano (ale) je těžké říci, kdy.“

„V nadcházejících desetiletích přijde generace, mladá generace, která později řekne:“ Chceme se vrátit.“

Verhofstadt pokračoval: „Stane se to. Možná se toho nedočkám v mém životě, ale stane se to“.

Deník  Sky News napsal: Tři roky poté, co Britové v referendu hlasovali o odchodu z EU, Británie – bez jakýchkoli nepředvídaných okolností – opustí blok 31. ledna.

Dohoda premiéra Borise Johnsona o Brexitu se v nejbližších dnech stane zákonem, poté ji musí Evropský parlament ratifikovat.

Jakmile Británie odjede, Londýn a Brusel začnou jednat o podrobnostech budoucího vztahu mezi oběma stranami.

Toto nabude účinku na konci přechodného období na konci prosince.

Jedním z klíčových problémů, který byl řešen při hlasování o Brexitu v roce 2016, je budoucí postavení britských občanů žijících na kontinentu a evropských občanů, kteří nazývají Británii domovem.

Ve Spojeném království žije asi tři miliony občanů EU – a musí nejpozději do července 2021 podat žádost o vyřešení statusu.

Cílem tohoto režimu je pomoci občanům EU a jejich rodinám žít a pracovat ve Velké Británii, jakmile skončí v důsledku Brexitu svoboda pohybu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vůdce EU slibuje, že Brexit bude odvrácen: „Stane se to“

  • Před rokem 1989 si také papaláši mysleli, že to mají na věčnost. V Rudém právu bylo heslo: Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak. Dnešní papaláši nejsou a nebudou jiní. EU je nereformovatelná jako byl nereformovatelný socialismus.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*