Vůdce Doněcka: Byla to Ukrajina, kdo sestřelil malajsijský Boeing

Vůdce Doněcka: Byla to Ukrajina, kdo sestřelil malajsijský Boeing

Vůdce Doněcké lidové republiky Alexander Zacharčenko uvedl, že je čas, aby mezinárodní společenství konečně přiznalo, že to byla Ukrajina, kdo sestřelil malajsijský Boeing nad Donbasem.                  

Zacharčenko, který hovořil k obyvatelům Kyjeva, během živého vysílání uvedl, že země neměla v úmyslu provést vlastní vyšetřování havárie malajsijského Boeingu. „Víme, že jsme letadlo nesestřelili, a existuje pouze jeden, takříkajíc subjekt, který to mohl na obloze nad Ukrajinou provést- a to je samotná Ukrajina. To je důvod, proč Ukrajina provádí šetření s cílem zničit důkazy. Na rozdíl od Ukrajiny jsme poskytli všechny údaje, které jsme měli, a nyní budeme čekat na okamžik, kdy se svět dozví pravdu: Byla to Ukrajina, kdo Boeing sestřelil,“ uvedl Zacharčenko.

Zacharčenko vysvětlil, že místním odborníkům nebylo dovoleno, aby se podíleli na mezinárodních informačních aktivitách z vyšetřování. Podle Zacharčenka, je třeba mít politickou příležitost k vyřčení pravdy.

Hlava Doněcké lidové republiky rovněž uvedla, že světová vůdci jsou si vědomi skutečného stavu věcí, ale raději jednají pro své vlastní politické zájmy.

Letadlo Boeing 777 havarovalo nad Donbasem dne 17. července 2014. Na palubě zahynulo 283 cestujících a 15 členů posádky.

 

(Pravda/ svobodnenoviny.eu Foto: RT.com)
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Vůdce Doněcka: Byla to Ukrajina, kdo sestřelil malajsijský Boeing

  • Kdyby to letadlo sestřelili Rusové nebo povstalci, dávno by nám to Amíci ukázali na svých špionážních satelitech, jenž mají rozmístěný všude!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*