Všichni zaplatíme novou a dost vysokou daň. Vyhnout se jí nelze

Všichni zaplatíme novou a dost vysokou daň. Vyhnout se jí nelze

Občanská veřejnost touží po změně na vládních a mocenských postech. Volby podle toho z větší části dopadly a lidé podlehli dojmu, že Babiš je novým svěžím větrem na politické scéně. Ovšem byl a je to skutečně jen dojem a starého psa novým kouskům nenaučíš, navíc Babiše lze pokládat za starý nomenklaturní kádr, který šikovně změnil kabát a rétoriku. To zaplatíme-věřte tomu.

Babiš má obrovské zkušenosti a disponuje přehršlí známostí na těch nejvyšších místech a domnívám se, že má své háčky i v podsvětí. On však vůbec není novým a svěžím větrem, ale starým, vyčůraným psem. Velice šikovně využívá neschopnosti ostatních partají, kde se jejich vedení omezilo pouze na udržování svých koryt a mocenských pozic za každou cenu-tedy i za cenu ztráty vlastní tváře. Dále ve své snaze zakrýt své vlastní špinavosti z let minulých ztrácejí drahocenný čas a nestačí včas reagovat na politické rejdy.

Babiš-kdysi pochlebovač KSČ je v současnosti tvrdým podnikatelem, který upevňuje své pozice na politickém poli. Jak to dělá?? Má na to prostředky, které sedřel z lidí a vydělal na tom, že on, ač třeba prevít Klaus tvrdil, že startovní čára je pro podnikání pro všechny stejná, měl při startu svého podnikání značný náskok, jenž byl vytvořen ještě za vlády KSČ. Marketingově se Babiš na politické scéně prezentuje také odlišně než ostatní partaje. V oblastech kde lze uplatnit přímost, ji uplatňuje se vší vehemencí a nebojí se použít i pejorativních výrazů. Tato přímost a akčnost mnoho lidí uchvacuje. Obdobného postupu využíval především Adolf Hitler, který byl ještě důraznější. Ta razance má dozajista své kouzlo, ale Babiš na rozdíl od Hitlera není žádnou zárukou změny společenského řádu v naší zemi.

Staré politické strany se především soustřeďují na souboje mezi sebou v aréně zvané parlament a senát. Toto kolbiště je však velice malé a Babiš to velmi dobře ví. Proto volí ve svém souboji témata, která oslovují většinu společnosti a svůj boj směřuje právě do středu společnosti, kde se jeho postoj stává všeobecným tématem a také příčinou určitého společenského rozkolu. Na základě této vnitřní politiky získává jeho hnutí politické body a dochází ke koncentraci moci v rukách Babiše. Moc ekonomická je velmi úzce provázána s mocí politickou a při rozumném a vyváženém aplikování se násobí obě dvě. Tato situace se ze společenského pohledu stane nebezpečnou, neboť dojde k vytváření jednostranné legislativy šité na míru právě Babišovi. Do určité míry jde o proces, který kdysi aplikovala na společnost KSČ, když do ústavy byla zanesena vedoucí úloha strany. Babiš na to jde akorát z jiné strany a využívá jisté ústavní nedokonalosti a její zneužívatelnosti.

Vůbec se nedivím, že Babiš volby vlastně vyhrál. ČR se pod vládami ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP, a Zelených stala ubohou montovnou západu, kde je minimální mzda na ubohé úrovni, nezaručující důstojné přežití. České mzdy jsou ve srovnání s Německem, Rakouskem, Belgií, Dánskem, Slovinskem, Chorvatskem, Řeckem tristní a nedím se vůbec tomu, že se nám západ a střední Evropa doslova směje. Jsme proti nim ubožáci. Vůbec to není vinou dělnické třídy nebo nechutí Čechů pracovat. Češi dřou více než Němci, ovšem za čtvrtinový plat, protože většinu prostředků požerou politici, vláda, manažeři, lichváři a bankovní sektor. Opravdu Češi dělají za suché z nosu-vím z vlastní zkušenosti z práce v Německu a to v Německu není ani třetinová buzerace jako u nás. Tam se dělá v poklidu-žádné závodění. Tohoto šlendriánu nás však Babiš asi nezbaví. V Německu to funguje asi tak, že je tam aplikován sociální kapitalismus, kdežto u nás jde o mafiánský kapitalismus nejhrubšího zrna.

Shrnuto  a podtrženo.- Babiš mě zatím nepřesvědčil o čistotě své politiky a není tedy novým svěžím větrem. Staré politické strany-tam je škoda slov-ty už nemají šanci samy něco napravit. Jsou natolik svázány se svou minulostí, že nemohou samy sobě utéct a jen blbec by jim dal hlas. Jsou prolezlé korupcí, šmelinou a zločinem. To nejhorší však je zrada na vlastním národu.

Kdyby se jednou náhodou stalo, že se národ probudí a sjednotí a svrhne toto bahno tak se nesmí bát. Nesmí se bát vzít do rukou zbraň, protože samet je k ničemu. Zrádci a kolaboranti patří ke zdi. Tím bude vytvořeno memento pro příští generace a nové politiky, že zrada, podvod, klam a kolaborantství dovede národ potrestat se vší důkladností.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Všichni zaplatíme novou a dost vysokou daň. Vyhnout se jí nelze

  • Naprosto s autorem clanku souhlasim. Babis je navic slovensky vykutaleny zid a rika se, ze tam, kde zidi vladnou, tam narod hyne. Dnesni vlady je treba se zbavit a obavam se, ze po dobrem to nepujde. Jsou to zradci a paraziti. Volby jsou akorat jako hra zidlicky zidlicky hejbejte se a ti sami gauneri si akorat vymeni mista a kraluji beztrestne dal. Jaksi nevidim, ze by se dnesni galerka sedici na vedoucich postech zastydela a zrekla se dobrovolne svych kralovskych platu a vyhod. Revoluce prijde a vsechny vlastizradce a kolaboranty je treba zavrit az zceraji. Je treba nastolit takovou vladu, jakou maji na Islandu, ktera stoji za svymi obcany a nikoliv za cizackymi zajmy.

  • Pane Rambousek. S názorem na Babise a s nedúverou ke vsem plitickým stranám lze jen souhlasit. Proc ale ty výzvy ke krvavé revoluci? K cemu takové revoluce vedly? Bylo by velkým omylem doufat, ze dnesní clovek by v takovém prípade jednal „spravedliveji“ nez tomu bylo v minulosti. Bylo by dobré, kdyby jste svou výzvu podeprel nejakými argumenty.
    Kdokoli chce – treba i darebáky – hned veset nebo strílet zneuzívá vásní a oprávneného vzteku svých spoluobcanú a zene je do katastrofy. Opravdu chcete, aby rozvásnený dav zacal s lyncem? Mohlo by se stát, ze nekdo, kdo má chut, treba jen z vlastní závisti a nenávisti vúci Vám, klidne zlikviduje v takovém momentu i Vás.
    Nedesí Vás predstava „revoluce“, která umozní komukoli aby se mstil pod zásterkou nastolení lepsí budoucnsti? To uz tu mnohokrát bylo – a výsledek?
    Pokud na svém názoru trváte, napiste clánek, který by presvedcil, ze vrazdy a lyncování jsou tím nejlepsím resením pro zmeny v systému. Popiste príklady z historie, argumenty z filosofie a vysvetlete nejen dúvody, ale i mozné následky.
    Moc pochybuji, ze toto téma oslovíte. Zatím to neudelal NIKDO z tech kdo k násilí vyzývali. Vidím jako dost nevyzrálé a detinské, hodne „levné“ a velmi nebezpecné ponoukat verejnost k násilí. Kazdý kdo si takto zahrává nese prímo osobní zodpovednost za vse co se stane. Nebojíte se takové zodpovednosti? Neradíte se tím mezi ty, které chcete likvidovat? Múzete s tím zít a klidne spát? Pokud ano, pak je Vás politický názor nepodstatný, protoze neste o nic lepsí nez ti, kterí nám vládnou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*