„Všeci kradnú!!! Já vám ukážu, jak se podniká s EET!!!“ ANO, možná dříve než čekáte…

„Všeci kradnú!!! Já vám ukážu, jak se podniká s EET!!!“ ANO, možná dříve než čekáte…

Regulace, dotace, restrikce, kontrola kdejaké ptákoviny, chvástání se snahou o zvyšování výběru daní (rozuměj peněz z kapes občanů) a pokut za banality nezpůsobující nikomu škody…slovník dnešních „politiků“. A CO SVOBODA ?!!

Ono magické slovo SVOBODA ze slovníku dnešních představitelů politických stran a politické divize Agrofertu sedící v současné době v Parlamentu i ve vládě ČR zdá se nadobro vypadlo. U některých politických stran je to pochopitelné stejně jako u politické divize firmy. Jedni potřebují občana poddajného a poslušně platícího jejich sociálně-asociální politiku postavenou na „nákupu“ volebních hlasů formou všemožných sociálních dávek a jiných „žebračenek“. A ANO, to by nás nemělo překvapovat, firma se chová tak, jak je obvyklé a jak dopředu deklarovala…chce řídit stát jako firmu…no a nekecá a maká, aby tomu tak bylo co nejdříve. Potud tedy žádné překvapení. Trochu s podivem jsou trapné tanečky a poskakování stran dříve se tvářících jako pravicové, liberální, občanské, svobodu a individualitu vyznávající. V situaci, kdy by měli v souvislosti s větším a větším omezováním občanských svobod bušit na poplach a na těchto tématech se pokusit vstát z popela, jen trapně blekotají a papouškují jeden po druhém bezobsažné floskule bez potřebné odvahy zvednout ze země ten zapomenutý a pošlapaný prapor s nápisem SVOBODA a zburcovat lidi, aby se za ni, za svobodu, nebáli postavit….

Představitelé parlamentních stran se všichni stejnou měrou podílejí na dnešním stavu věcí. Ti „vládní“ aktivně a druzí svoji pasivitou a strachem o vlastní budoucnost. Možná strachem, aby je mediální impérium „šéfa strany a vlády a firmy a Mafry a čert ví koho a čeho ještě“ nedostalo pod pětiprocentní hranici umožňující ještě chvíli, možná už poslední volební období, stát u bohatě zásobených koryt…Co bude potom je netrápí a nezajímá tak, jako je nikdy netrápilo a nezajímalo nic, co nebylo v první řadě prospěšné pro ně. Pokud by totiž skutečně prosazovali pravicovou politiku a měli na zřeteli občanské svobody, pracovali by na snižování administrativní a daňové zátěže občanů, snižoval by se počet nařízení, zákonů a všemožných vyhlášek, roky by probíhala decentralizace a výkon věcí veřejných by se přibližoval čím dále tím více k občanovi, tedy na místní, obecní úrovně. Spolu s tím by klesal i nabubřelý byrokratický aparát, jednotlivá města a obce by se nepochybně lišila v jednotlivostech, které chtějí nebo nechtějí „spravovat a regulovat“, protože by občanská veřejnost byla do veřejného života, který by se ji bezprostředně dotýkal, aktivně zapojena….Namísto toho máme dnes, 27 let po „listopadu“, stav věcí veřejných takový jaký je a ve vládě to co máme….

Naprosto v klidu působí v politice lidé vnímající živnostníky a soukromě podnikající jako parazity, zloděje a podvodníky nebo minimálně jako nepotřebnou marginálii, protože „…my potrebujeme velké firmy, ktoré nám vyřeší nezaměstnanost…“. Ať už je to Jan Mládek a oranžová parta kolem něho, Andrej Babiš se svoji firmou a představou deseti milionů zaměstnanců své firmy…nebo jiní věrozvěsti čehokoliv jen ne společnosti svobodných, nezávislých a hrdých občanů. S těmi by totiž mohly býti potíže, mohou si říkat, psát a chovat se svobodně a to je potíž. Nemohou být drženi na krátkém řetězu „sociálních žebračenek“ a nemohou být umlčováni trvalým rizikem možného propuštění z montoven, řetězců nebo firem toho či onoho oligarchy… Proto jsou společným třídním nepřítelem současného socialisticko-firemního vedení země.

Nyní stojí společnost na prahu nového testu, co si ještě nechá líbit. Zavedení EET je z principu naprosto jasný útok na svobodomyslné, soukromě podnikající lidi. Otázka totiž nestojí tak, jak je veřejnosti velmi mazaně kladena. Kolik ti či oni přiznají nebo nepřiznají.. tyto věci se dají řešit velmi jednoduše např. několikaúrovňovými daňovými paušály. Erár by se měl ptát, zda takto soukromě podnikající lidé stojí něco stát a dále jakým přínosem je pro stát celkově jejich činnost. Ekonomicky ,např.nepřímými daněmi, i sociálně, udržováním tradic rodinných firem, spoluvytvářením společenského života v obcích apod. . V té chvíli by zjistil, že jsou čistými přispěvateli a podle toho by se měl k těmto lidem chovat, tedy s úctou. V drtivé většině nikdo z nich, na rozdíl od velkých firem oligarchů, přisátých na dotační penězovody (včetně Agrofertu), nečerpá žádné nesmyslné dotace ani všemožné sociální podpory.

A tím se dostáváme k jádru věci…Po faktické likvidaci např. maloobchodní potravinové sítě, kterou zdecimovaly nadnárodní řetězce vpuštěné do každého kouta našich měst a větších obcí, se připravuje další útok v podobě kontroly dalších segmentů trhu. V několika fázích se erár dostane k přesným informacím, kde, co a jak ještě funguje. Následně může být „dočištěn“ maloobchod různými „minitescy“ nebo jak se jmenují malé provozovny Tesca, Případně může být vytvořena nová divize Agrofert-food, která „nám ukáže ako sa to robí“. Následovat může v podstatě cokoliv. Od finančně určitě velmi zajímavé oblasti zdravotnictví, např. divize Agrofert-medical nezní vůbec nereálně a „..urobím poriadok tam kde sa kradně vo velkom…“ také nezní špatně, až po divizi Agrofert-hair…protože kadeřnice vlastně taky „kradnú“ a navíc nepřiznávají a nedaní spropitné, takže je potřeba „urobiť poriadok i s nimi“.

V první fázi se ovšem můžeme dočkat divize Agrofert-gastro, která všem zase ukáže „…ako sa to gastro robí…“. Klasické hospody můžeme nahradit novým řetězcem, s centrálními vývařovnami a rozvážkou, jednotným sortimentem a systémem řízení podobným „fastfoodovým“ společnostem. Některým, těm zajímavějším zařízením se nabídne „frenčíza“, rekonstrukce a PR podpora, ostatní se nechají padnout a jede se dále. „A prečo nie, však je to rentabilné a ako vidítě idě to i s EET“….nebo oblíbené…“…já som to gastro, tak ako politiku, nechcel robiť, ale pretože všeci kradnú, musím…“…. uslyšíme možná za nějakou dobu. Tak uvidíme, třeba to na začátku nebyly jen takové neobratné formulace Andreje Babiše a jednou opravdu budeme všichni zaměstnanci jedné firmy, kterou on bude řídit…..problémem ovšem je, že v hierarchii firem není místo ani pro svobodu ani pro demokracii, což on nepochybně dobře ví…na rozdíl od jeho nohsledů, loutek, obdivovatelů a patrně i části voličů, kterým je jistota koblihy v žaludku více než nejistota svobody.

Nu což, nemysleme přece na to co bude zítra, dnes si ještě zatančíme….a pak, disciplína ve firmě, stejně jako na vojně, musí bejt a všechno funguje jako na drátkách…koukněte.

Hezký den

….a k zamyšlení Matrix AB….
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “„Všeci kradnú!!! Já vám ukážu, jak se podniká s EET!!!“ ANO, možná dříve než čekáte…

  • Sorry. Božínku, to jsou žvásty! Jako by jen o tohle nešlo! Šlo všem těm, co třepali klíči v Praze na Letné, na Václaváku, v Brně a jinde s tím, že teď konečně „už jsou tady“ a teprve teď to bude to „pravé, ořechové“. Tedy teď, jak se dalo očekávat jíž v době „klīčenkové revoluce“, ano, je to tady to „pravé ořechové“ a ten článek je jen slint, takové plané a zbytečné moralizování. Neb máme, co jsme chtěli a jiné to ani v tomto společensko politickém systému nemůže být. Neb politika zde je a bude jen standardní politikaření, způsob individuálního anebo skupinového podnikání (to je „ven koncem jedno“, když skupinové podnikání přece jen pro lidi vypadá „levicověji“, pokrokověji, liberálněji, demokratičtěji atd., = s využitím slovníku politické korektnosti) za účelem tvorby osobního anebo skupinového zisku.
    Každý z nich a dohromady, „demokratických“ politiků, proto „chvilku tahá pilku“. Když netahají, dělají jak umí, aby pilku zase a co nejdříve aspoň chvilku tahali, ve prospěch své vlastní kapsy. A my ostatní tu jsme od toho, abychom jim v tom pomáhali. A pro uklidnění, „že zítra v tomto ohledu bude líp“, četli tyhle trapné články.
    Kdo tohle nechápe, tyhle opravdu triviální základy politické ekonomie a politologie, ať „vrátí diplom a požádá a navrácení školného“.

  • Babiš: Jen já rozhodnu, kto smí kradnuť. Babiš má pravdu v tom, že nebýt špatných politiků, nikdo by ho nevolil. Lidé uvěřili Občanskému foru, Věcem veřejným i ANO 2011. Společné rysy jsou v tom, že tato hnutí se před volbami prezentovala, že nejsou politickou stranou. Po volbách bylo vše jinak. Díky tomu, že Sobotka zlikvidoval hnusným pučem ČSSD, vyhraje volby Babiš. Budeme očipováni, budeme se ho ptát, zda můžeme na WC … Budeme vězni pana Babiše ve vlastní zemi. Co nám to ti Slováci dělají. Dali nám Husáka, dali nám Babiše. Proč si je nenechali?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*