Vratislav Vyhlídka: „Českých komunistů hubitelé lítí: Nevědomost, gestapo a Vojtěch Filip“

Vratislav Vyhlídka: „Českých komunistů hubitelé lítí: Nevědomost, gestapo a Vojtěch Filip“

Na podobné slogany a humorné obrázky, které glosují komunální volby, narazíme teď všude. Lídr českých komunistů by si mohl mnout ruce, protože se mu podařilo zviditelnit partaj, která dožívá a donekonečna si stěžovala na nezájem veřejnosti. Jen kdyby se nedostala do centra zájmu tím, že se stala směšnou.

Vojtěch Filip skutečně asi dokázal to, co nezvládli katani za protektorátu. Dovedl KSČM do stavu, kdy je před vymřením. Noví členové se nehrnou, zdá se, snad jen v případě, že jde o typy, co ještě chtějí „podojit umírající krávu“. Příležitost dostane v podstatě každý, když není, kde brát. A tak jednooký může být mezi slepými králem, či spíše třicátník mezi sedmdesátiletými. A to i v případě, že jde o kariéristu, pro něhož je ideologie pouhou děvkou. Etablovaných na kapitalistický systém je hodně.Pro každou politickou stranu je tím nejhorším, když se stane v očích národa směšnou. Stalo se to předlistopadové KSČ, stalo se to několikrát i sociálním demokratům. Dodnes občas slýcháme pořekadlo: „Sociální demokrat, kudy chodil, tudy krad.“ Český člověk má smysl pro humor a dobrou paměť, tedy nelze očekávat, že by se čtyřikrát ve volbách poražené vedení KSČM, které nemá občanům co nabídnout a nechalo si i ukrást levicová témata od oligarchů, jako je Andrej Babiš, dočkalo, že „věc zas vyšumí“.

Zjištění, že socialismus ještě ve vedení partaje funguje, dnes už nenadchne ani skalní přívržence KSČM, nebo mnoho straníků. Kde jinde, než v prostředí zcela prohnilém, by mohli přežívat řídící pracovníci, jenž čtyřikrát nesplnili očekávání, přičemž neučinili nápravné kroky – jen s výjimkou toho, že je slíbili?

U každé firmy by takové manažery okamžitě vyměnili při druhém nezdaru. Vedení KSČM se udrželo, jako se hrobník drží lopaty. Na koho asi svalí vinu tentokrát, když dřívější obětní beránek Josef Skála nekandidoval, mlčel a jen se moudře držel v pozadí všeho dění? Zbývají jedině ufouni, na ně Filip dosud vinu za zmršenou politickou práci vedení KSČM nesvaloval. Nebo konečně udělá chlapské gesto a ukáže na sebe a svoje politické vazaly?

Stalo se však to, co se stát muselo. Bývalý místopředseda KSČM Skála, onen spící obr, se probral. A vyzval Vojtěcha Filipa a jeho kumpány k rezignaci. Reakcí na to byly klasické právnické vytáčky, kterým snad již nemůže věřit ani Filip sám. Důležité ovšem je, zda jim uvěří plénum KSČM, případně delegáti sjezdu. Mimořádný sjezd lze očekávat, neb pud sebezáchovy má i trepka.

A nyní musí být i tomu největšímu ignorantovi jasné, že klika Filip-Dolejš-Konečná je sebevražedným kurzem. Ona „nemastnost“ stála partaj řadu poslaneckých křesel, míst v krajských radách a nyní i zastupitelských míst. Budou delegáti směšní? Určitě, když nezvednou ruku pro dramatickou změnu kurzu. Tu nezajistí nikdo jiný, než Josef Skála. Otázkou je, zda není už pět minut po dvanácté. Je na co se těšit. Nechá se Vojtou zas vodit KSČM za nos? Tak to bude asi i nový vtip: Trepka by to zvládla líp!

 

Vratislav Vyhlídka,

levicový romanopisec
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vratislav Vyhlídka: „Českých komunistů hubitelé lítí: Nevědomost, gestapo a Vojtěch Filip“

  • Kdyby strana odstranila z názvu slovo „komunistická“, už by zanikla. Komunisté by měli bojovat za práva lidí proti velkokapitálu a místo toho kolaborují, jen pro pár koryt. KSČM je béčko ČSSD, která je rovněž před zánikem.
    Komunisté by měli být „trnem v oku“ podvodníkům s dotacemi, tunelářům veřejných rozpočtů apod. Měli by neustále informovat veřejnost o nepravostech, které se dějí a ne mlaskat u koryt.
    Radikální přístup je pro vedení strany nepohodlný a rizikový. Proto je třeba celé vedení vyměnit a zaujmout veřejnost bojem o spravedlivou politiku. Nemohou zároveň budovat s Babišem stát jako firmu a být komunisty.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*