Vrah ruského velvyslance dříve pomáhal v ochraně prezidenta Erdogana

Vrah ruského velvyslance dříve pomáhal v ochraně prezidenta Erdogana

Zdá se, že muž, který zavraždil ruského velvyslance v Turecku, pomáhal v ochraně tureckého prezidenta Erdogana při několika příležitostech od červencového pokusu o převrat.                 

Mevlut Mert Altintas, 22letý turecký policista, který zavraždil ruského velvyslance Andreie Karlova na výstavě umění v Ankaraonu dne 19. prosince, byl součástí donucovacích orgánů, které poskytly ochranu tureckému prezidentovi Recepu Tayyip Erdoganovi nejméně na osmi akcích od 15. července, podle  tureckého deníku Hurriyet.

Nicméně by mělo být podotknuto, že zatímco se Altintas podílel na těchto akcích, nebyl oficiálním členem ochranky Erdogana.

Deník také poukázal na to, že těsně před pokusem o převrat dne 15. července, Altintas volal, že je nemocný, tudíž zůstává nejasné, co přesně dělal v době, kdy se spiklenci snažili svrhnout prezidenta Erdogana.

V pondělí 19. prosince, ruský velvyslanec v Turecku Andrei Karlov byl zastřelen tureckým policistou Mevlüt Mert Altıntasem na umělecké vernisáži v Ankaře. Tři další lidé byli při útoku zraněni. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že považuje tento incident za teroristický čin.

O den později, turecký ministr zahraničí Mevlut Çavuşoğlu údajně řekl ministrovi zahraničí Johnovi Kerrymu, že Ankara „ví“, že za smrtí velvyslance je teroristické organizace Fethullah Gülena. Pokračování Washingtonu v ukrývání Gullena, kterého Ankara obvinila ze spiknutí nezdařeného tureckého převratu, vedlo k výraznému ochlazení vztahů mezi Tureckem a USA.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*