Vrah britského vojáka žádá odškodné za vybité zuby

Vrah britského vojáka žádá odškodné za vybité zuby

Jeden z mužů, kteří zavraždili britského vojáka Lee Rigbyho žádá odškodné za to, že přišel o dva přední zuby, při bitvě s dozorci.

Michael Adebolajo, který je jedním z vrahů britského vojáka, žádá od Velké Británie finanční odškodné. Důvodem je skutečnost, že před dvěma lety přišel ve vyšetřovací vazbě po potyčce s dozorci o dva přední zuby. Informaci zveřejnila BBC.

Britské ministerstvo spravedlnosti popírá jakékoli obvinění a za postupem jeho zaměstnanců stojí.

Mluvčí ministerstva také uvedl, že vyplatit finanční odškodné odsouzenému z peněz daňových poplatníků by bylo nebezpečné, protože by to mohlo podnítit antimuslimské nálady.

Je sice nepravděpodobné, že se Adebolajovi podaří se svou stížností uspět, ale pokud by se mu to náhodou povedlo, výše finančního odškodného se pohybuje v částce přibližně 4000 liber (necelých 150.000 Kč).

Michael Adebolajo a Michael Adebowale na videosnímku  (AP Photo/Metropolitan Police)
Michael Adebolajo a Michael Adebowale na videosnímku (AP Photo/Metropolitan Police)

 

Vražda vojáka přímo na ulici

Jen 25letý Lee Rigby se stal obětí brutálního útoku dvou muslimských radikálů nigerijského původu v londýnské čtvrti Woolwich, když se vracel z kasáren. Muži jej nejprve srazili autem a následně zmasakrovali nožem a sekáčkem. K vraždě došlo 22. května.

Útočníci po útoku zůstali na místě činu, dokud nepřijela policie. Mezitím kolemjdoucím svědkům vysvětlovali, že vraždu spáchali z pomsty za zabíjení muslimů britskou armádou. Z vraždy obvinili zmíněného Michaela Adebolaja a Michaela Adebowaleho.

Soukromého pohřbu vojáka, který se uskutečnil 12. června, se zúčastnil britský premiér David Cameron a starosta Londýna Boris Johnson.

 

 

HlavnéSprávy/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*