Volgogradské bomby: Čečenští agenti CIA útočí na Rusko před zimní olympiádou

Volgogradské bomby: Čečenští agenti CIA útočí na Rusko před zimní olympiádou

Útoky jsou nejspíš předvojem událostí, které se rozjedou během olympijských her v únoru.

Odpovědnost za smrtící útoky v ruském městě Volgograd, před tím Stalingrad, se svaluje na vůdce čečenských rebelů Doku Umarova, kterého hlava Čečenské republiky Ramzan Kadyrov 18. prosince prohlásil za mrtvého. Podobně jako mnozí další fantomoví teroristé včetně měňavkovitě proměnlivého Abú Musy al-Zarkávího, tak i Umarov vstal z hrobu už mnohokrát.

V úterý to New York Times zvažoval.

Hlásil, že „pozornost ruských bezpečnostních služeb se už soustředila na Dagestán, který se v posledních letech stal uzlem muslimského separatistického násilí, a na vazby s povstaleckým vůdcem Doku Umarovem,“ který je podobně jako mnozí další islamističtí teroristé „záhadnou, téměř mytickou postavou, která bojovala v obou čečenských válkách, které začaly před téměř dvěma desetiletími, a staly se symbolem radikalizace hnutí, které začínalo jako boj za nezávislost.“

To úhledné zabalení Dagestánského konfliktu jako vedlejší dějství uměle vyvolaného Čečenského konfliktu od New York Times opomíjí pár podstatných faktů. První a nejdůležitější je ten, že boje v Severokavkazském regionu jsou součástí širšího úsilí o podnícení potíží v jižních ruských, primárně muslimských republikách. „Obyvatelstvo etnických muslimů v této oblasti Ruska a bývalého Sovětského svazu, včetně Uzbekistánu, Kyrgyzstánu až po čínskou provincii Xinjinang bylo cílem různých zpravodajských operací USA a NATO už od konce éry Studené války roce 1990,“ píše F. William Engdahl. „Washington pohlíží na manipulaci muslimských skupin jako na lokomotivu, která do Ruska a Střední Asie přitáhne chaos. Provádí se to pomocí některých z těch samých organizací, které jsou zapojeny do rozpoutávání chaosu a zkázy uvnitř Sýrie proti vládě Bashara Al-Assada.

Podle oficiální historické povídačky, která se občas odráží i v Rusku, to byla sovětská invaze do Afghánistánu, co mohlo rozšíření často násilného islamistického fundamentalismu do Čečeny a dalších republik. „Tato invaze byla velkou chybou, která otevřela sršní hnízdo, kterým je terorismus, a to ne jen v Afghánistánu, nýbrž i v regionech kolem,“ řekl generál Boris Gromov, který vedl v roce 1989 stažení sovětských vojsk z Afghánistánu.

Tohle „sršní hnízdo“ bylo ve skutečnosti organizované, sponzorované a podněcované Spojenými státy a jejich partnery včetně Turecka a Saúdské Arábie, jak v roce 1998 přiznal národně bezpečnostní poradce Jimmyho Cartera Zbigniew Brzezinski. „Co bylo pro historii světa nejdůležitější? Taliban nebo kolaps Sovětského impéria? Nějací nabuzení musulmani nebo osvobození Střední Evropy a skončení Studené války?“ řekl Brzezinski Le Nouvel Observateur.

Ovšem nebylo to osvobození Východní Evropy, co bylo primárním zájmem Spojených států. Po sebevražedném útoku na autobus u Volgogradu v říjnu řekl president Vladimir Putin, že probíhající teroristické útoky jsou součástí úsilí o podvrácení pořádku v Rusku. „Některé politické síly využívají islám – tedy radikály uvnitř něj, kteří nejsou typickými ruskými muslimy – aby oslabily náš stát a rozpoutaly konflikty na ruské půdě, které by pak šlo kontrolovat ze zahraničí,“ řekl.

Navíc k vyvolání potíží v Rusku během příprav k hostování zimní olympiády v Soči je to vzepětí terorismu konstruováno i jako reakce na ruskou podporu syrského Bashara al-Assada, který se zavile drží u moci i přes sladěné úsilí Spojených států a jejich partnerů včetně Saúdské Arábie, Kataru, Turecka a Izraele o jeho svržení a o instalaci islamistického loutkového režimu, jako je ten před tím instalovaný v Libyi. „Putin a Ruská vláda jsou tím nejsilnějším a téměř kritickým podporovatelem současné syrské vlády Bashara al-Assada, a pro Rusko, stejně jako pro udržení jediného ruského středomořského přístavu v syrském Tartusu je to strategicky kritické,“ píše Engdahl.

Je to CIA, kdo řídí Umarova a čečenské rebely

Jak už jsme před tím uvedli, je povstání v Čečeně převážně skrytou iniciativou CIA. Vůdci rebelů Šamil Basajev a Al Chattáb, kteří vyhlašovali zřízení Wahhábitského kavkazského emirátu, byli, jak uvádí Michel Chossudovsky, vycvičeni a indoktrinováni v CIA sponzorovaných táborech v Afghánistánu a v Pákistánu. Pákistánská zpravodajská služba ISI sehrála klíčovou roli při organizování a výcviku armády čečenských rebelů. ISI rovněž sehrála instrumentální roli při podpoře Afghánských mudžahídů, muslimské militantní síly, která nakonec pod vedením CIA a spol. dospěla do Talibanu a al-Kaiídy.

Agent britské MI6 Abu Qatada pro čečenský džihád sbíral peníze a notoricky neblaze proslulý imám z mešity ve Finsbury Park Abu Hamza al-Masri – informátor dvou britských bezpečnostních služeb v Londýně – sbíral peníze jak pro džihád v Čečeně, tak pro bin Ládinův tábor Darunta v Afghánistánu.

CIA rovněž pracovalo na destabilizaci Balkánu, což je fakt sice dokumentovaný médii v Evropě, avšak převážně ignorovaný ve Spojených státech. Snahám přetvořit Balkán na „bezpečné útočiště“ pro fanatické džihádisty pomáhaly CIA a Pentagon. V roce 1993 agent CIA Usáma bin Ládin údajně instaloval svého muže číslo dva Aymana al-Zawahiriho, aby vedl operace této organizace na Balkáně.

Útoky ve Volgogradu jsou nejspíš předvojem nadcházejících událostí, které se rozběhnou během olympijských her, které mají začít 7. února ve městě Soči na černomořském pobřeží. Média establishmentu na Západě předpovídají s příchodem volgogradských útoků katastrofu.

„Bezpečnostní obavy bývaly příměsí plánování všech olympiád přinejmenším od Mnichova 1972,“ referoval v pondělí Los Angeles Times. „Ty strašlivé události ve Volgogradu v posledních dnech jsou pouze připomínkou, že zimní olympiáda v Soči začíná od teďka za pět týdnů v děsivě nestabilní součástí bývalého Sovětského impéria.“

Times opomenul zmínit, že ta děsivá nestabilita v této části Ruska je z velké části zrežírovaná Západem. „Sebevražední útočníci se nevyhazují do povětří kvůli nadměrným emocím či náboženskému fanatismu,“ píše pro Pravdu Ljuba Lulko. „Je to vždy výsledkem dobře naplánované operace. Jsou v tom Západní zpravodajské agentury a peníze ze Saúdské Arábie a Kataru, které stojí za teroristickými skupinami a gangy operujícími v Rusku… Ty bombové útoky byly vedeny za účelem destabilizace situace v zemi před novoročními svátky a před olympijskými hrami v Soči.“

zdroj : prisonplanet.com   překlad : Miroslav Pavlíček vyšlo na : ac24.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*