Volební právo má mít pouze osoba, skutečně trvale žijící v ČR

Volební právo má mít pouze osoba, skutečně trvale žijící v ČR

Není normální, aby lidé skutečně (trvale či dlouhodobě) žijící kdekoliv mimo území naší republiky mohli rozhodovat o tom, jaká bude politická reprezentace v naší zemi.

Je celkem normální a přirozené, aby lidé mohli ovlivňovat dění tam, kde trvale či dlouhodobě žijí. Ovlivňují dané místo svojí přítomností, chováním, prací … Nechť tam tedy i volí.

Samozřejmě řada zemí, včetně té naší, ne každému, kdo na daném území žije, přiznává právo volit. Netřeba to rozebírat, je to prostě tak.

Ale co si mi líbí čím dál méně je skutečnost, že zejména „rozdáváním“ našeho občanství jako druhého občanství po celé zeměkouli, získává volební právo pro naše volby kde kdo. Rovněž znám dost lidí, kteří již dlouhá léta žijí v cizině (i více než 10 let) a ani se sem nehodlají vrátit. Přesto mají volební právo.

Vůbec bych toto téma nenastolil, pokud bychom opakovaně nebyli svědky velmi prapodivných volebních výsledků, právě od osob, kteří volí kdesi v cizině. A opakovaně jde o odchylky naprosto zásadní oproti výsledkům v naší zemi.

Toto se bude muset řešit !
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*