Volby v USA jsou „válkou mezi bělošskou a smíšenou kulturou“, tvrdí francouzský autor Zemmour

Volby v USA jsou „válkou mezi bělošskou a smíšenou kulturou“, tvrdí francouzský autor Zemmour

V tom, co jsou více než obvyklé rozdíly v politických ideologiích mezi dvěma kandidáty se zásadně odlišnými osobnostmi, jsou prezidentské volby ve Spojených státech v podstatě vyvrcholením války kultur bílých a smíšených ras, řekl vlivný francouzský filozof a autor Éric Zemmour v politické talk show na francouzském zpravodajském kanálu CNews.

„Kromě ideologických bitev a odlišných osobností [Joea] Bidena a [Donalda] Trumpa… probíhá ve Spojených státech kulturní válka, která trvá celý tento rok, s Black Lives Matter a feministickým hnutím,“ řekl Zemmour. „Myslím, že mezi tradiční Amerikou – Bílou Amerikou – a multikulturní Amerikou je skutečná kulturní válka.“

Dodal, že skutečné pozadí současné debaty je demografické.

„Když mluvíme o násilí a střetu Trumpa a Bidena, v pozadí je evidentně demografická hra,“ řekl Zemmour. „Jde o život nebo smrt Bílé Ameriky proti smíšené rase, multikulturní Americe, která chce prosadit svá nová pravidla, ruku v ruce s novou aliancí všech hnutí, jako jsou feministky a tak dále.“Video z rozhovoru se Zemmourem bylo vymazáno z Youtube, ale odkaz na video, které je zveřejněno na webu CNews, je dostupný zde a zde.

Data ukazují, že demografické trendy rozhodně ovlivnily politiku Spojených států, když menšiny jako Hispánci, Černoši a Asiaté ve velkém počtu podporují Demokratickou stranu oproti Republikánské straně. Například hlasy černochů pro Hilary Clintonovou v roce 2016 podle Pew Research činily 91 procent. Publikace jako Los Angles Times tento fenomén dokumentují, například svým článkem „Měnící se demografie Kalifornie odsoudí republikány k záhubě“, který vznikl v roce 2019.

Běloši stále více tvoří menší podíl celkové populace USA a hlasujících voličů. Údaje ukazují, že podíl bělochů na populaci klesl v roce 2019 na 60,1 procenta, zatímco podíl bělochů na populaci v roce 1960 činil podle údajů amerického sčítání lidu 88,6 procenta. Masová migrace v návaznosti na zákon o přistěhovalectví a státní příslušnosti z roku 1964 spolu s klesající porodností bělochů přinesla situaci, kdy se běloši mohou v blízké budoucnosti stát menšinou, pokud nebudou zavedena imigrační omezení. Brookingsův institut ve zprávě zveřejněné letos uvádí, že pokles podílu bělochů klesá ještě rychleji, než se očekávalo.

Federace pro spravedlivou americkou imigrační reformu analyzovala Bidenův imigrační plán a zjistila, že umožní „ohromujícím 52 milionům nových imigrantů, aby se nakonec usadili ve Spojených státech.

Zemmour, který je Žid, v minulosti diskutoval o změně demografie. Minulý měsíc v televizi CNews prohlásil, že „přistěhovalectví mění podobu národa. Je to zločin proti evropským národům, skončí to krveprolitím.“

Zemmour je autorem knihy „Francouzská sebevražda“ a je znám svým silným odporem proti pokračujícímu přistěhovalectví do Francie. V předchozím rozhovoru přirovnal přistěhovalectví ve své zemi k „demografické tsunami“ a řekl, že se domnívá, že současná imigrační a integrační politika selhala. V letech 2010 až 2019 pracoval pro francouzský kanál RTL.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Volby v USA jsou „válkou mezi bělošskou a smíšenou kulturou“, tvrdí francouzský autor Zemmour

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*