„Volby do EP budou mezi Merkelovou a Macronem proti Orbánovi a Salvinimu, a ti druzí vyhrávají“

„Volby do EP budou mezi Merkelovou a Macronem proti Orbánovi a Salvinimu, a ti druzí vyhrávají“

Francouzský filozof Alain de Benoist, který se zúčastnil mezinárodní konference „Zrodil se Nový světový řád“ v Budapešti, hovořil o evropské politice s maďarským deníkem Magyar Hirlap.Bývalý český prezident Václav Klaus, který obdržel cenu Petofi v muzeu House of Terror, také v rozhovoru zdůraznil význam národní suverenity.

Benoist připomněl, že euro a hospodářská krize vytvořili severní a jižní rozdělení a migrační krize vytvořila rozdělení na východ a západ.

Benoist uvedl, že migrační politika Viktora Orbána se stala pozitivním příkladem. Podle filozofa budou v příštích volbách do Evropského parlamentu bojovat dvě strany: Merkelová a Macron proti Orbánovi a Salvinimu a ta druhá strana vyhrává.

Podle Václava Klause, středoevropské, postkomunistické země nemohou nikdy přijmout myšlenku, že je migrace lidským právem. Uvedl, že je tragická chyba, že západoevropské země neznají nebezpečí přistěhovalectví.

Klaus zdůraznil význam regionálních identit a označil takzvanou evropskou identitu za uměle vytvořenou. Klaus uvedl, že národní státy by měly znovu získat svou svrchovanost a vzdorovat centralizaci.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*