Volba prezidenta lidem prý byla chyba

Volba prezidenta lidem prý byla chyba

Prohlásili to tři představitelé našich parlamentních stran a to: Kalousek, Stanjura a Bělobrádek. Dobře si ta jména (i jména stran, za které tito tři promluvili), zapamatujme, protože tohle je událost, kterou bychom z naší paměti vypustit neměli. Protože ti tři zatracení blázni nám vlastně sdělili, že nám obyčejným lidem, kteří nesedí či nespávají buď ve vládě či v parlamentu a neberou tudíž kolem jednoho sta tisíc měsíčně – či víc – do volby našeho prezidenta nic není. Že tenhle džob měl zůstat jen jejich, coby nového českého panstva, a pokud se věci už, bohužel, zašmodrchaly jinak, šlo o omyl, který – a tohle lze mezi řádky toho, jak se vyjádřili, číst velmi snadno – by se měl prostě napravit. A to samozřejmě tak, že nám obyčejným by se měl náš hlas k prezidentské volbě zase uzmout zpět, protože ho jednoduše a krátce nejsme hodni. Jsme totiž tak pitomí, že když nás včas neodstaví od válu, jsme schopni zvolit si zas prezidenta, který bude myslet vlastní hlavou a to po česku, pronášet, co si jako Čech myslí, a nebude své projevy koncipovat tak, že je bude odečítat ze rtů Sorosů, Junckerů, Penců, Merkelových a dalších geniálních veličin našich časů, a pak je jen česky zopakuje.

Ale ještě jedno bych ke třem našim pojednávaným mudrcům rád poznamenal – lépe řečeno se jich zeptal. Zda si totiž uvědomují, že vyjádřením svého nesouhlasu s účastí nás lidí obyčejných na prezidentské volbě popírají smysl i ideu demokracie? Vždyť demokracie znamená vládu lidu, což v praktickém jejím provádění neznamená nic jiného než povinnost společnosti i státu občany do vládnutí a tedy do politické činnosti v co největší šíři zapojovat. Čím víc lidí se politického života účastní, tím demokratičtější stát, učili nás naši první čeští prezidenti Masaryk a Beneš, a volba prezidenta republiky částí politického života lidí přece je! A jestliže tedy oni páni Kalousek, Stanjura a Bělobrádek dnes nad účastí našich lidí při při prezidentské volbě naříkají, popírají de facto samotný myšlenkový obsah demokracie a dosvědčují, že oni sami se za demokraty sice na každém kroku a co nejokázaleji vydávají, ale skutečné demokratické myšlení jim vlastní není. A to přes všechny rádoby demokratické piruety, flipy, axely a lutzy, které nám jinak na politickém kolbišti tak rádi předvádějíA malá poznámka už jen tzv. pod čárou.

Na onom jednání kdesi na Univerzitě Karlově, na němž naši tři pojednávaní přímou volbu prezidenta odsoudili, přiznal jeden z nich (Kalousek), že on sám pro přímou volbu prezidenta v r. 2011 hlasoval, čehož teď samozřejmě hořce lituje. Že toho lituje proto, že z volby nevyšel vítězně jeho favorit a politický spřaženec Schwarzenberg, ale někdo jiný a víceméně opačný, už nedodal, ale ani nemusel. Protože všichni dobře víme, že se Schwarzenbergem jako vítězem přímé prezidentské volby by Kalousek problémy neměl, všelidovou volbu prezidenta, která by tento znamenitý výsledek přivodila, by pochopitelně dnes až do nebes chválil – a stejně by na problém nahlíželi i jeho dva neméně komičtí spolubesedníci.

Tak důsledná, pevná, zásadní, neúchylná a na vnějších momentálních okolnostech nezávislá je tedy politická linie nikoliv jen těch tří mužů, ale i jejich stran.

Řečeno jinak: bída politiky, obnažená samotnými jejími představiteli až na samou dřeň.

Lubomír Man
Loading...

Podobné články

Komentář “Volba prezidenta lidem prý byla chyba

  • Politikům by vyhovovalo, kdyby si volili prezidenta sami a sami by si určili prezidenta nemastného a neslaného, který by držel hubu a krok s vládou. Jsem ráda, že Zeman je prezidentem, protože se nebojí a používá selský rozum a v podstatných důležitých jeho názorech s ním plně souhlasím Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Když pozoruji výroky a divadelní představení Horáčka a velkého vědce Drahoše, který by se rád klaněl Sorosovi a jeho univerzitám zde v Česku, tak jen kroutím hlavou a doufám , že tito na Zemana nemají. Bacha však na rádoby vlastenecké realisty, kteří ač zde trvale nežijí a mají třeba dvojí občanství tak ti díky jejich výbornému mluvčímu Robejškovi mohou napachát mnoho škod, protože jsou to globalisté. Svět je záměrně rozeštváván a chudí lidé jsou výborně ovladatelní.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*