Volba místopředsedy Sněmovny   jako perfektně zinscenované představení šéfa ODS Fialy

Volba místopředsedy Sněmovny jako perfektně zinscenované představení šéfa ODS Fialy

Dramatické představení volby pátého místopředsedy Sněmovny mělo jako správný divadelní kus tři dějství.

Mělo i své slabiny. Stálo na vratkých základech a hlavní hrdina byl nekonečně nudný.

Již v prvním se dalo předvídat (jak už to u slabších kousků bývá), jaký bude konec.

Uražený partajní politruk trucuje. I přes černý říjnový pátek  a sobotu 2017 nechce funkci! Nebude vládnout! Bude jen kibicovat do karet hráčům, kteří se nebojí riskovat.

Ve druhém dějství nevychází z děsu, že ho nezvolili!!?

Rozhodne se obětovat. Nejdůležitější je, aby byl stále slyšet náš liberální hlas, soudruzi!Ve třetím dějství je zvolen „na třetí dobrou“. Emoce nejsou z jeho pohledu na místě. Spíše připomíná jistý falický objekt, který vzbuzuje jen marnou naději.

Fiala chce vést ODS v opozici s cílem přetvořit stranu honorace a klientelismu na „moderní“ občanské hnutí po vzoru Macrona (en marche!) a rakouského Kurze.

Na rozdíl od nich, kteří chtějí využít partaj k reformě země, chce z liberálů vytořit protestní hnutí, zaměřené ne na občany a stát, ale na kult osobnosti.

Je lepší nevládnout než vládnout špatně,

vzkazuje občanům v období sestavování nové vlády a není mu cizí ani představa vládní krize, jakou republika od revoluce  v této formě nezažila.

Jako přes kopírák připomíná jeho postoj chování německé FDP (Lindner), který sveřepě blokuje sestavení vlády a směruje kurz vratké kocábky koalice Jamaika zpět – z Karibiku k předčasným volbám.

Pro salonního liberála Fialu je partaj důležitější než tato země. Nevšiml si, že v digitálním věku kapitalismu je koncept kabinetní kariéry přežitý a jeho blouznění o start up jeho honorábl partaje v agónii poněkud směšné.

V případě Fialovy ODS se nekoná žádné EN MARCHE! ale spíše o RETOUR!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Volba místopředsedy Sněmovny jako perfektně zinscenované představení šéfa ODS Fialy

  • Mám dojem, že tento politik má o sobě příliš vysoké mínění. Jediná možnost jak ODS trochu zlidštit je dát do čela Klause mladšího. Toho se asi Fiala bojí jak čert kříže, aby neohrozil jeho majestát .A ty ženy v ODS je ubohost sama , ale velice přechytralé a ambiciosní.

  • Nejvic korupcni partaj ODS vymenila pouze predaky, aby dosavadni zlodejev pozadi nebylo videt. ODS predstavuje dnes obstrukcni partaj, ktera potiranim EET je proti objektivnimu spravedlivemu zdaneni podnikani a tedy pro nas skodliva. Presto diky tomu dostala tolik hlasu, ktere si nezaslouzi. Jejich pozadavek na predsedu snemovny svedci o mocenskych choutkach techto grazlu neschopnych konsensu v jednanich s vitezi voleb. Fiala je pravy typ farizeje, svymi gesty i jednanim.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*