Volal mi Putin. Zhroutil se, že lidovci nepojedou už nikdy do Ruska

Volal mi Putin. Zhroutil se, že lidovci nepojedou už nikdy do Ruska

Je toho na toho člověka moc. Vladimír Vladimírovič Putin se doslova třásl u mobilu, že mohutná strana, která otáčí kormidlem evropského dění KDU-ČSL, se nezúčastní žádných delegací do Ruska, dokud Rusko nezmění svou politiku vůči Ukrajině. To totiž znamená, že už nikdy do Ruska jeho členové nepojedou. Nevěděl si rady. Česko se díky Zemanovi pokládá se významnou zemi.

Uklidnil jsem ho, že jde o stranu, která už nebude v příští české vládě, protože je zbytečná a ty současné zbývající vládní ANO a ČSSD trvale sahají na bezpečnou ústavní většinu.

A když jsem ho uklidnil, že jsou to jen takoví štěkající psíčci, kteří se patrně ani do české Poslanecké sněmovny nedostanou, zcela pookřál.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek FOTO: Petr Horník, Právo
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek FOTO: Petr Horník, Právo

Vůbec je veselo.

Dostával jsem neskutečné záchvaty smíchu při včerejším vystoupení Baracka Obamy, který líčil, jak je Putin v koncích, že je to jakýsi desperát a nikdo s ním nemluví.

No zlatá slova.  Nikdy nebyla pozice Ruska tak skvělá. Vazba Rusko – Čína – Indie – Brazílie a téměř celý podbřišek USA – Latinská Ameriky – Egypt – Irán…. je dokladem skvělé izolace.

Jen vojensko – ekonomicko – politické spojení Rusko a Čína při pevném sevření je prostě nepřekonatelné. Čínští vojáci pochodující na Rudém náměstí, ale i vojáci Indie ukazují na neskutečnou izolaci Ruska.

Když Obama, který je ve vlastní zemi hluboce nenáviděn a opovrhován a má snad nejnižší podporu, kterou kdy amerických prezident měl, pronáší slova o pádu Putina s jeho 90 % podpory a titulem muže roku v americkém časopise Time, kdy Putin byl na prvním místě a on až na 15 bylo směšnou groteskou.

Všichni víme, že Západ vsadil vše na majdan a dostal na prdel.

Nemám radost z toho, že geograficky patřím ke geopolitickému uskupení Západu, který všechno zvoral a logicky nemá šanci a hlavně ani legitimitu Rusko v této kauze porazit.

Beru už to s humorem.

Jeden protiruský válečník se zesměšňuje  za druhým.

Britský premiér Cameron přijel, tvrdě se opřel do Ruska a jeho spolustraníci včetně ministrů mu udělali puč ve straně. To je na to, aby si hodil špagát. Komik.
Vůbec bych řekl – a je to možná tím – že to z evropské úrovně spolurežíruje Merkel, že to připomíná poslední dny německé říše s Hitlerem v bunkru.
Tento Západ – a na slovo tento – kladu důraz už fakt moc nezmůže.

Západ prý přitvrdí se sankcemi.

Ať už jsou, Merkel tady.

Západ je už směšný a ti, kteří se k němu hlásí, působí jako šášulové, Obama na prvním místě, Cameron na druhém a odposlouchávaná Merkel na třetím.

Mimochodem, odposlouchali ji Američané z postele či ze záchodu?

Musela toho do telefónu hodně nakecat, takže si teď musí všechno nechat líbit.

A to má být hlava Evropy!

A jinak Bělobrádka a spol. chci uklidnit. Už brzy přijde čas, kdy jeho pochybná strana nebude muset řešit problém, zda se zúčastní parlamentní delegace či nikoliv.
Nikam už nepojede.

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Volal mi Putin. Zhroutil se, že lidovci nepojedou už nikdy do Ruska

  • Pro Roberta Janez.
    Clanky Jirky Vyvadila ctu velmi rada. Jsou jasne, srozumitelne a jiskri vtipem. Musim vsak zduraznit, ze se Jiri nikdy nikomu nevysmival nebo nekoho ponizoval, jak to maji v oblibe hlavni media, kterymi byl sam J.V.nejednou vlacen a zesmesnovan. Tento clovek je predevsim novinar a pisatel ruznych clanku. Snazi se vyburcovat ceske lidi k akci z jejich nebezpecne letargie. Ze se mu to zrovna nedari, neni jeho vinou, ale vinou lidi, kteri jsou lhostejni k budoucnosti pristich generaci. Tech je , bohuzel, v Cechach vetsina.

  • Lidovci sehráli roli „užitečného idiota“. Církev se napakuje díky restitucím a lidovce už nebude potřebovat. Bude mít dost peněz, aby si kupovala politiky napříč politickými stranami.

  • USA potřebují, aby byly sankce a aby je země EU dodržovaly. Uvolní tím místo pro kšefty amerických firem. Jak musíme být směšní, když na to skáčeme. USA vesele obchodují s Ruskem a radují se z toho, jak jsme jim snadno uvolnili místo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*