Vlastní měna je jedním z pilířů ekonomické suverenity země!

Vlastní měna je jedním z pilířů ekonomické suverenity země!

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden!

1.) České republice hrozí sankční řízení ve věci nepřijímání uprchlíků podle kvót. Vládní prohlášení o nepřijímání uprchlíků je průhlednou snahou uklidnit voliče před volbami, protože právě pro zavedení kvót hlasovali v europarlamentu například poslanci ČSSD. Vládní prohlášení je tedy jenom vynuceným předvolebním krokem, který má zastřít skutečné záměry vlády a sociální demokracie, jelikož vláda již první migranty na základě povinných kvót v minulosti přijala. Navíc vláda přijímá natrvalo do České republiky zcela dobrovolně i mimo kvóty migranty, včetně těch islámských. Hnutí SPD považuje chystané zahájení sankčního řízení proti České republice ze strany Evropské komise ve věci nepřijímání uprchlíků za ekonomickou agresi a narušení suverenity České republiky. Experti ministerstva vnitra hovoří o možné pokutě vůči ČR ve výši až 270 milionů korun. Dále má prý ČR platit stovky tisíc korun za každý den, kdy se nepodrobí diktátu EU. Česká republika má být pokutována za to, že nepřijímá na svém území nezákonné imigranty – především z islámských zemí. Nelegální imigranti dnes prokazatelně představují bezpečnostní riziko. Hnutí SPD považuje za nepřijatelné přijímání jakéhokoliv počtu nelegálních imigrantů a zároveň vyzývá vládu České republiky, aby neplatila žádné sankční poplatky Evropské unii. Prosazujeme referendum o vystoupení ČR z EU a zákaz islámu na území České republiky.

2.) Předsednictvo SPD konstatuje, že Konzervativní strana Velké Británie v čele s Theresou Mayovou zaznamenala výrazný propad v britských parlamentních volbách proto, že byla nejednotná v otázce Brexitu a sama premiérka Mayová vystupovala proti Brexitu. Konzervativní strana teď bude sestavovat koaliční vládu, přestože si myslela, že drtivě vyhraje parlamentní volby. Není jediný důvod v Británií, proč by voliči měli drtivě podpořit Konzervativní stranu. Je třeba přiznat, že respektovala vůli většiny Britů a Brexit – tedy vystoupení Británie z EU – aktivovala. Tato skutečnost byla ale její povinnost a ne zásluha. Roztříštění politického pole ve Velké Británií je důsledkem zklamání voličů z politiky tradičních politických stran. Britským konzervativcům nezbude než hledat podporu u severoirské Demokratické unionistické strany, která je ostře proti Evropské unii a je silně konzervativní.

3.) Hnutí SPD potvrzuje dlouhodobé zásadně odmítavé stanovisko k přijetí eura. Vlastní měna je jedním z pilířů ekonomické suverenity země a umožňuje České republice určitou reakci v oblasti makroekonomických změn ve světové ekonomice. Zásadně nesouhlasíme s postojem premiéra Bohuslava Sobotky, který prosazuje přijetí eura v České republice. K přijetí eura v této chvíli není žádný ekonomický důvod – kromě tlaku zahraničních korporací, které zde mají své montovny. Předsednictvo hnutí SPD připraví petici proti přijetí eura. Žádáme referendum, zda-li občané dnes chtějí zachovat českou korunu, nebo chtějí přijmout euro.

4.) Předsednictvo hnutí SPD pověřuje poslance SPD interpelací na premiéra ČR ve věci ochrany nalezišť strategických surovin v České republice. Žádáme jasnou informaci, jak hodlá vláda přistoupit k těžbě lithia a lithiových sloučenin v oblasti Cínovce. SPD opakovaně upozorňuje na existenci nebezpečí, že tato strategická surovina může být vydrancována stejným způsobem, jako tomu bylo v kauze OKD. Není jediný důvod, aby stát svojí těžební lokalitu pronajímal cizí či jiné společnosti. Lithium jako strategická surovina musí být využita ve prospěch České republiky a jejích občanů a vláda musí realizovat kroky na ochranu ekonomických zájmů ČR, včetně případné změny báňského zákona.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*