Vlastenci uspěli – obrovská gratulace Matteo Salvinimu a Marin Le Pen!

Vlastenci uspěli – obrovská gratulace Matteo Salvinimu a Marin Le Pen!

Občané členských států Evropské unie dali v rámci voleb do Evropského parlamentu razantní vzkaz do Bruselu, že si přejí změnu. Největšího úspěchu dosáhla v Itálii Lega Matteo Salviniho a ve Francii zvítězilo Národní sdružení Marin Le Pen.

Hnutí SPD získalo v těchto, pro budoucí směrování Evropské unie důležitých volbách dvě europoslanecká křesla a po boku ostatních stran ve frakci Evropa národů a svobody (ENF) bude spolu se všemi jejich europoslanci prosazovat mimo jiné protiimigrační a protiislámskou politiku. Naše hnutí SPD mohlo v těchto volbách do EP dopadnou ještě lépe, ale o část hlasů nás připravily strany a hnutí, které postavily svou kampaň na protiimigračním programu, který vlastně ani neměly a bez spojenců by stejně nic v Evropském parlamentu neprosadily.

Našim partnerským stranám se podařilo vyhrát ve Francii, kde Národní sdružení Marin Le Pen porazilo proevropskou stranu prezidenta Emmanuela Macrona. Ve svém projevu po vyhlášení výsledků to Marin Le Pen okomentovala slovy: „Vítězství lidu, který si s hrdostí a důstojností vzal zpět moc.“

V Itálii vyhrála s velkým náskokem protiimigrační Lega vicepremiéra Matteo Salviniho, která získala více jak třetinu všech hlasů (34%) a druhou Demokratickou stranu porazila o více jak deset procent. Koaliční partner Legy, Hnutí pěti hvězd získalo skoro pětinu hlasů.

V Belgii získala naše spojenecká strana Vlámský zájem téměř 12% a získala tak 3 europoslanecká křesla. V Nizozemsku připravila o hlasy Stranu pro svobodu Geerta Wilderse formace Fórum pro demokracii, která se též staví proti imigraci a islámu. V Rakousku získali Svobodní od voličů 17,5% hlasů, což jim zaručilo třetí místo.

Naše hnutí SPD blahopřeje k získání europoslaneckých křesel všem našim partnerům z frakce Evropa národů a svobody, ale chceme poděkovat i podobně smýšlejícím stranám, které zatím nejsou ve frakci ENF, ale prosazují stejné názory v Evropské unii jako naše hnutí SPD. Jako příklad uvedu maďarskou stranu Fidesz Viktora Orbána, která v Maďarsku získala více jak polovinu hlasů a v Evropském parlamentu bude mít 13 europoslanců.

Oba dva zvolení europoslanci za naše hnutí SPD, psychiatr Ivan David a generálmajor ve výslužbě Hynek Blaško se aktivně zapojí do práce v Evropském parlamentu a naši občané budou dostávat zpětnou vazbu o jejich práci prostřednictvím vedení hnutí SPD.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*