Vládo a prezidente, ne abyste teď odstupovali!

Vládo a prezidente, ne abyste teď odstupovali!

V uplynulých dnech mne potěšily minimálně 2 zprávy o tom, že jak ve Strakově akademii, tak na Pražském hradě máme v současné době to nejlepší, co si může běžný obyvatel ČR přát.

A ne, že je teď nějací křiklouni doženou k demisiPrvní ze zpráv mne potěšila včera. A to ta, že panu prezidentovi důvěřuje až 57 procent lidí. (viz https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/duvera-prezident-vyzkum-parlament-senat-stem.A190813_110050_domaci_knn). 57 procent je výrazná nadpoloviční většina. A to by si měli především uvědomit ti, kteří se nedávno sešli na Hradčanském náměstí a křičeli tam po demisi našeho pana prezidenta Miloše Zemana. Protože důvěra 57 procent obyvatel přeci není žádná skandálně nízká důvěra, kvůli které by měl člověk rezignovat na funkce. Tak se prosím, pane prezidente nenechte žádnými vřeštícími paviány ovlivňovat a svoji funkci vykonávejte stejně dobře jako dosud.

A druhá ze zpráv mne potěšila dnes. Český statistický úřad vydal předběžný odhad růstu HDP České republiky za 2. čtvrtletí (viz https://www.czso.cz/csu/czso/cri/predbezny-odhad-hdp-2-ctvrtleti-2019) a z něj jasně vyplývá, že česká ekonomika stále roste, a to meziročně až o 2,7 procenta. Na tom by nebylo nic neobvyklého, protože podobně rosteme už několik let. Ale zajímavější je to, co se děje v ekonomikách sousedních. Například Slovensko roste oproti nám jen o 1,9 procent a německá ekonomika ve 2. čtvrtletí dokonce klesla o 0,1 procenta. (viz https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mezirocni-rust-ceske-ekonomiky-ve-2-ctvrtleti-zpomalil-na-2-7-/1786797). A tak jsem přesvědčený, že by bylo velice absurdní, kdyby na takovýchto výsledcích neměla mít podíl naše vláda.

A tak doufám ve dvě věci. Že ti demonstranti, co tak rádi v posledních měsících chodí křičet na Václavák, na Letnou nebo na Hradčanské náměstí, nedonutí jak našeho pana prezidenta, tak našeho pana premiéra k nějakým neuváženým krokům. Protože v době, kdy obě instituce mají takovéto dobré výsledky, by jejich demise byla jistě proti zájmům naší země.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vládo a prezidente, ne abyste teď odstupovali!

  • Chápu, že dle Ústavy musí se jmenováním ministra souhlasit premiér i prezident. Nestačí jeden z nich. Je to ústavní pojistka, aby se nenechal premiér dotlačit koaličním partnerem navrhnout figurky, které by Česku škodily.
    Pokud by musel prezident podepsat cokoliv, byl by ceremoniář či sekretář, ale ne ústavní činitel.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*