Vládní předvolební maškaráda – zvyšování platů kam se podíváš!

Vládní předvolební maškaráda – zvyšování platů kam se podíváš!

S letošním létem se roztrhl pytel s navyšováním platů ve státní sféře a ministr financí nedělá v současné době nic jiného, než že prohledává každý kout ministerstva a hledá každou zapadlou korunu, aby všechny ministry uspokojil.

Vláda Bohuslava Sobotky arogantně celé čtyři roky podporovala levnou práci, čímž šla na ruku hlavně všem zahraničním montovnám, které každým rokem vyvádějí na dividendách mimo Českou republiku miliardové zisky, za které pak mohou, jak se lidově říká „žrát koňská vejce“.

Veškerou tu aroganci vlády s levnou prací podporovaly celé čtyři roky i oranžové odbory řízené sociálními demokraty, které se z čista jasna společně s vládou těsně před volbami probudily z tvrdého zimního spánku a začaly agitovat a lobovat, aby se společně s vládou zavděčily co největšímu počtu voličů.

Je přeci před volbami a takováto činnost je jednoduchou volební kampaní, která vládní partaje nestojí ani korunu, jelikož všechny ty finanční prostředky na zvyšování platů půjdou ze státního rozpočtu, tedy z peněz každého z nás. Peníze na to ale ministerstvo financí nenajde, a to i kdyby zašel pan Pilný do sklepních prostor ministerské budovy. Ty peníze prostě nejsou a tak vládě nezbyde nic jiného (aby svých slibů dostála) než si na tu předvolební maškarádu opět vypůjčit a tím zase o něco více zadlužit naše příští generace.

Zvyšování platů je zcela jistě na místě, ale je to potřeba dělat systematicky, koncepčně, bez rozkrádání a ne si na tom stavět volební kampaň. Slušní lidé si zaslouží spravedlivou mzdu za práci a férové podmínky pro podnikání.
Loading...

Podobné články

Komentář “Vládní předvolební maškaráda – zvyšování platů kam se podíváš!

  • Politici si musí zvýšit plat vždyť jim to nařizuje zákon, ale vtip je ten , že ten zákon si stvořili sami pro sebe a ještě za každou funkci ve sněmovně si zvyšují plat o desetitisíce. To pak jim vůbec nevadí, že se zdražuje a že je máslo za 60 Kč. Méně poslanců, žádný senát a peníze dát hasičům, kteří opravdu pomáhají a makají. Děti sněmovny, které se zabývají již dlouhá léta politikou a ještě nikdy nepracovaly než kecáním a zvedáním ruky by měly si také zkusit pracovat a být státu prospěšní, Většina dlouhodobých politiků je odtržena od reality běžného občana a ještě jsou v balíku a jejich sen je dostat se do Bruselu což je další instituce kde jsou poslanci královsky placeni a vyhlídka , že i jejich důchody budou královské to je asi cílem většiny politiků

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*