Vládní opatření jsou svatá a nedotknutelná, vy (anti)covidoví heretici!

Vládní opatření jsou svatá a nedotknutelná, vy (anti)covidoví heretici!

Covidová sanitární totalita stále utahuje šrouby, z čehož už pomalu dostávám depku. Navíc na nějaký hromadnější občanský odpor to v česko-slovenském rostoru bohužel nevypadá. Tak aspoň malý bezvýznamný ventil v podobě této glosy.

Zločinecké protiprávní vyhlášení povinnosti firem testovat své zaměstnance s hrozbami likvidačních pokut (a samozřejmě vyhazovů) komentovat nebudu, k tomu se už vyjádřili jíní, např. zde. Ale za krátký komentář mi stojí jiná věc, které jsem si pořádně všiml až za cca poslední týden (sám nevím, proč s takovým zpožděním).Totiž, jde o jakousi mentalitu nemalé části společnosti. Ta spočívá v následujícím principu myšlení: jakékoliv vládní opatření, proklamované jako protipandemické, je správné, je vskutku pandemii-ničící a mělo by se proto dodržovat.

A kdo jej nedodržuje, kdo proti němu brblá, to je ten viník, kvůli kterému se pandemie neustále protahuje, díky čemuž vznikají stále nové mutace, umírá víc lidí atp atp. Vládní opatření jsou prostě svatá!

Takže kdyby vláda nařídila, že v rámci boje proti pandemie musíme povinně chodit venku s alobaly či kbelíky na hlavě (nebo raději rovnou se dvěma), tak se bojím toho, že bych venku opravdu nejednoho takového kybličníka potkal.

Bojím se – kéž bych se mýlil – že takovým lidem je možná zbytečné cokoliv vysvětlovat. Např. kdybyste jim řekli o výroku Angely Merkel, že „pandemie skončí až ve chvíli, kdy budou všichni lidé na světě zaočkovaní“ (v této logice tudíž pandemie neskončí nikdy), tak jim nejenže nic nedocvakne, ale spíše budou pro odmítače očkování (tudíž i pro mne) požadovat divže ne trest smrti.

No nic, rád bych zakončil nějak pozitivně, ale bohužel to moc nejde. I přesto občanskému odporu zdar! (a odporu rozumné části vedení firem taky, ale ne že bych si dělal iluze)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Vládní opatření jsou svatá a nedotknutelná, vy (anti)covidoví heretici!

 • · Edit

  Jsem taky pro odpor!snad se to cechum povede jsme narod vzpurny, nenechame se odradit jen je treba vice takovych s vetsi iniciativou so be vlastni.Drive nez se z polovinu stane Jen nemyslici loutky tech vetsich.

 • Politici se angažovali ve kšeftech s rouškami, respirátory, testy a vakcínami. Aby na kšeftech vydělávali, musí nám vnutit umělou poptávku po všech těch zbytečnostech. Proto podporují nemocnice, aby vykazovali všechno jako covid, proto vydávají opatření.
  Před rokem stačily doma šité roušky, protože politici ještě neměli nastavené distribuční a finanční kanály a museli předstírat, že něco dělají. Nyní nás za hadrovou roušku zmlátí na ulici policajti (zejména městští, kteří jsou nejzbytečnější lidé ve společnosti).
  Respirátory a roušky, které politici dovezli z Číny, také nejsou vhodné. Ale je to kšeft. Až skončí tento byznys, zakážou i ty čínské. To už budou zaháčkováni ve výrobě respirátorů s „lepšími“ funkcemi.
  Nyní aktuálně hledají, jak vydělat na distribuci vakcín. O tu se pře Hamáček s Babišem jako o distribuce testů. Proto nejsou vakcíny u praktiků. Ještě nemají nastaveno, kdo a jak na distribuci vydělá.
  Stanné právo je dobrý prostředek, jak hladce na výše uvedeném vydělávat. Zatím nás na ulici jen mlátí. Kdy nás začnou střílet?
  To musí skončit a neskončí to samo. Lidé se upínají k volbám, ale obávám se, že český volič je nepoučitelný.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*