Vladimír Putin vyzývá k ochraně svobodného projevu na internetu, zatímco Západ činí opak

Vladimír Putin vyzývá k ochraně svobodného projevu na internetu, zatímco Západ činí opak

V ostrém kontrastu s pokusy v mnoha západních zemích potlačit svobodu projevu na internetu, ruský prezident Vladimír Putin obhajoval během konference svobodu na internetu.     

Když jsou vůdci autoritářských režimů více pro svobodu než západní vůdci, je jasné, že máme potíže.Putin řekl na konferenci Ruského fóra pro správu internetu: „Jsem přesvědčen, že bychom měli i nadále dodržovat zásadu svobody internetu, vytvářet podmínky pro širokou výměnu informací a realizaci podnikatelských iniciativ a startupů“.

Ruský vůdce uvedl, že je důležité, aby byla svoboda slova na internetu vyvážena s obavami boje počítačové kriminality a s nezákonným obsahem.

Putinova pozice je v rozporu s mnoha západními vůdci, kteří mají zvýšené obavy kvůli tzv. „falešným zprávám“ a lidé se obávají, že skončí svoboda projevu na internetu.

Kromě rozšíření zákazu a zrušení řady disidentských platform v průběhu loňského roku se na západě také zintenzivňuje internetová regulace ze strany státu.

Podle zpráv se například Spojené království chystá zavést to, co někteří označují za „nejtvrdší internetové zákony na světě,“ ve jménu zastavení kybernetické šikany a šíření „dezinformací“.

Evropská unie také nedávno schválila článek 13, který by mohl vést k zákazům memů.

V nepříliš vzdálené budoucnosti, ruský internet, kde například můžete kritizovat transgenderismus bez rizika zatčení ( na rozdíl třeba od Británie), by mohl být daleko svobodnější, než kdekoli v západní Evropě.

Nedokážu si představit nic více ponižujícího!       

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*