Vladimír Putin : Ostřelování východní Ukrajiny Kyjevem připomíná nacistické akce během Druhé světové války

Vladimír Putin : Ostřelování východní Ukrajiny Kyjevem připomíná nacistické akce během Druhé světové války

Ruský prezident Vladimír Putin srovnal bombardování východní Ukrajiny kyjevskými vojáky s činnostmi prováděnými nacisty během Druhé světové války.

Je to smutné a připomíná mi to události z Druhé světové války, kdy němečtí nacističtí okupanti obklíčili naše města, jako Leningrad a přímo bombardovali tyto města a jejich obyvatele,“ řekl Putin v pátek ve svém projevu na „Seliger-2014“ fóru mládeže.

Vzpomněl si na nápisy v Petrohradě, zachované od Druhé světové války, které varovaly občany, která strana silnice byla náchylnější v ostřelování.

Foto : RIA Novosti/ Michail Klimentjev
Foto : RIA Novosti/ Michail Klimentjev

Teď jsou města i obce na Ukrajině obklopené ukrajinskou armádou, která přímo ostřeluje obytné plochy za účelem zničení infrastruktury a armáda potlačuje ty, kteří se chtějí bránit,“ uvedl Putin.

Prezident Putin se také vyjádřil k vojenským jednotkám v Kyjevě, které jsou v současné době obklopeny a blokovány proti-vládními milicemi. Podle posledních údajů, Kyjev odmítl, aby se pokusil vyjednat pro své jednotky bezpečný ústup.

Myslím, že je to obrovská chyba, která povede k mnoha zbytečným ztrátám na životech,“ dodal Putin.

Ukrajinské vedení ukázalo svojí neschopnost, uvést situaci pod kontrolu, řekl ruský prezident, který naléhá na dialog mezi Kyjevem a východem země.

Putin dodal, že je čas si uvědomit, že řešení krize silou selhalo a že je nutné, aby ukrajinské orgány začaly jednat, ale nikoli o technických problémech, ale v zásadních otázkách.


Hlavním tématem jednání by mělo být právo lidí žijících v Doněcku a Lugansku, dodal ruský prezident.

Putin také dodal, že chápe, proč vedení Doněcké republiky popsalo jejich vojenské akce proti kyjevským vojákům jako „humanitární operaci“.

Na Ukrajině je denně v průměru zabito 36 lidí, podle odhadů OSN.

zdroj : http://rt.com

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*