Vláda Velké Británie hrozí charitám kvůli kritice.

Vláda Velké Británie hrozí charitám kvůli kritice.

Charity ve Velké Británii se staly terčem předních politických osobností, kvůli tomu, že veřejně kritizovaly vládní úsporná opatření, čímž jim hrozí, že ztratí finanční prostředky v případě, že budou mluvit o nerovnosti lidí a chudobě.

Zpráva vydaná Národní koalicí pro nezávislé akce (NCIA) uvedla, že dobrovolné skupiny, které mají státní zakázky pravidelně čelí hrozbám, aby mlčeli o otázkách, které trápí britskou společnost.

Zpráva dále uvádí, že mnoho organizací se obávají ztráty finančních prostředků, nebo jsou terčem jiných omezení, pokud se zapojí do nevítané veřejné debaty.

mediokracie mlcet

Kromě toho, píše se ve zprávě, má vládní koalice ve smlouvách s charitativními organizacemi vštěpenou doložku, která zabraňuje těmto dobrovolným skupinám jakoukoliv kritiku vládní politiky.

Podle ustanovení ve smlouvě, charity jsou povinny zadržet připomínky nebo informace od britské veřejnosti, i když by tyto závěry mohly mít pozitivní vliv pro britskou komunitu.

Podle NCIA, vládní ustanovení a zastrašování vede k menší kritice proti vládní politice ve veřejné debatě.

Mezi těmi, kteří si stěžují, že se stali terčem, jsou komunitní akční skupiny a ženské organizace, které říkají, že obdrželi „přímé hrozby“ od veřejných představitelů, kteří je varovali, že v případě, že budou skupiny pokračovat ve své kampani, jejich vládní financování bude zastaveno.

Chris Mould, předseda Trussell Trust, britského největšího organizátora potravinových bank, již dříve uvedl, že byl varován „někým u moci“, aby znovu zvážil jejich kritiku systémových nevýhod v zemi, nebo bude organizace úplně zrušena.

Současná britská vládní koalice zahájila úsporná opatření, když se dostala k moci v roce 2010 ve snaze řešit rostoucí dluh a pomalý růst země, ale tato politika pobouřila opozici a vyvolala v posledních letech veřejné protesty. Škrty nejvíce zasáhly nejchudší domácnosti v zemi, v kterých jsou mnozí nuceni vybrat si mezi placením za jídlo, nebo za energii.

 

zdroj : http://www.presstv.ir

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*