Vláda Spojeného království platí COVID konzultantům pro sledování téměř 215 000 Kč denně

Vláda Spojeného království platí COVID konzultantům pro sledování téměř 215 000 Kč denně

Britové se ostře pustili do své vlády poté, co se objevily zprávy, že soukromí konzultanti najatí na pomoc při provádění testovacího a sledovacího programu země dostávají masivní platy, přestože tuto iniciativu kazí problémy.

Dokumenty, které získala televize Sky News, údajně ukazují, že vysoce postavení manažeři společnosti Boston Consulting Group (BCG), která byla přizvána na pomoc s testovacím režimem, dostávají za den práce více než 7000 liber. Šokující denní sazba odpovídá ročnímu platu kolem 1,5 milionu liber. Deník Guardian to později potvrdil.Jednotliví poradci z firmy si domů odnesou až 2 400 liber denně, zatímco manažeři, kteří dohlížejí na testovací a sledovací program Covid-19, dostávají za své každodenní povinnosti 6 250 liber.

Vláda dala do rozpočtu 12 miliard liber na zaplacení testovacího programu, což z něj dělá jeden z nejnákladnějších programů v posledních letech. I přes vysokou cenovku je tato iniciativa plná problémů. Minulý týden velká závada vedla k tomu, že z vládní databáze zmizelo 16 000 pozitivních testů, což vytvořilo ne zrovna ideální podmínky pro přesné „vystopování“ viru.

Zpráva o těchto štědrých výplatách vyvolala na Twitteru ve Velké Británii pobouření, kdy uživatelé sociálních sítí kritizují skandální zakázky soukromého sektoru.

Mnozí lidé tvrdili, že britská vláda nemá co rozdělovat tolik hotovosti, když její vlastní zaměstnanci vydělávají jen zlomek toho, co dostávají poradci BCG. Pouhé jedno procento úředníků Spojeného království dostává plat vyšší než 80 000 liber ročně.

„Během jediného týdne zaplatí vláda těmto konzultantům víc, než zaplatí zkušené sestře za celý rok,“ napsal na twitteru šéfredaktor ekonomie Sky News Ed Conway.

Rozdávat takovou hotovost je naprosto nepřijatelné, zejména s ohledem na to, že testovací systém „ani nefunguje“, stěžovala si řada uživatelů Twitteru.

Jiní se podivovali, proč země vůbec potřebuje testovací a sledovací „konzultanty“, a naznačovali, že program je penězovod živený korupcí a nepotismem.

Vláda premiéra Borise Johnsona se kvůli reakci na koronavirus dostala pod zvýšený dohled, neboť země čelí po příkazech k uzavření a dalších omezujících opatřeních vážným ekonomickým potížím. Johnson tento týden představil nový kontroverzní třístupňový systém omezení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vláda Spojeného království platí COVID konzultantům pro sledování téměř 215 000 Kč denně

 • Jde o velké peníze. I u nás to není jiné. Je nutné si pokládat otázky:
  – Proč Babiš na jaře zakázal českým firmám dodávat roušky a následně je nakoupil z Číny?
  – Komu plynou peníze za testování a kdo má tedy zájem na tom, aby nakažených bylo co nejvíce?
  – Kdo si přerozdělí rekordní schodek státního rozpočtu? Kam dotace půjdou? Zatím unikla první vlaštovička – dotace na linku na výrobu desinfekce pro Prymulovu rodinu.
  – Kdo všechno je členem té mafie, která na koronaviru vydělává?
  – Kdo se snaží ovládnout VZP, aby se platby za testy a následně za očkování nezastavily a šly správným směrem?
  – Pro koho jsou jediným Bohem peníze a morálka pro ně jde stranou?
  – Proč jsou tedy veškerá opatření bezzubá a chaotická?
  Pro začátek bych jako opatření proti šíření viru zavedl dvouměsíční zákaz jakékoliv činnosti vlády. Ať si dají dlouhé prázdniny a nedělají nic. Zatím dělají vše pro to, aby se koronakšeft hýbal.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*