Vítězící Babiš, bodující Bartoš, státvotvorný Filip, směšný Fiala a magor Kalousek

Vítězící Babiš, bodující Bartoš, státvotvorný Filip, směšný Fiala a magor Kalousek

Kvalita lídra se pozná podle toho, jak umí reagovat na situaci a jak ji zvládá i tehdy, kdy mu nehraje zcela do karet.

Zcela nesporně vede Andrej Babiš, který se asi tři dny pokoušel vytvořit podmínky pro většinovou vládu, ovšem když mu ji s výjimkou Okamury všichni odmítli a Fiala to ještě doprovodil zesměšňujícími poznámkami, že kdyř říkal, že to sám z vládne, tak at se tedy ukáže, Babiš jednal střelhbitě a rozhodl se pro menšinovou vládu. Rázem nastal povyk a křik…, zejména když Miloš Zeman konstatoval, že jednoznačně tuto variantu podporuje a Babiš má před sebou nejméně 2 možnosti na vytvoření vlády, které mu on sám dá a nepodařilo by se, třetí má k dispozici díky hlasy předsedy Poslanecké sněmovny…

Na tuto situaci dnes zareagoval svým výkřikovým plánem Miroslav Kalousek, který ač jeho frakce patří k nejslabším ve Sněmovně chtěl dojednat dohodu všech stran, které nesouhlasí s menšinovou vládou, aby zabránili uskutečnění ustavující schůze Poslanecké sněmovny.

Magor, jinak ho nelze nezvat a za magora ho jistě pokládá nejen ANO, ale zřejmě i jeho pravicoví spolulídři.

V situaci, kdy ANO samo má 75 mandátů a Piráti a SPD, z nichž každá má po 22 mandátech již deklarovali, že podpoří jako předsedu Poslanecké sněmovny Vondráčka z ANO, jsou takové Kalouskovy návrhy na svěrací kazajku.Již dříve se ovšem zesměšnil předseda ODS Zdeněk Fiala, který jako nabob vyhlásil nárok své strany na funkci předsedy Poslanecké sněmovny.

Pokračuje tak v sérii svých početních nesmyslů již před volbami, když kudy chodil, tudy tvrdil, že Babiš rozhodně ve vládě nebude a nejen to, že musí opustit politiku. No takový je stav naší ideologické pravice. ANO Babiše má 3x více mandátů než ODS. Fiala je zcela mimo a bude –li navržen, s bídou získá hlasy části lidovců, TOP 09 a STAN. Tedy nic moc.

V poslední době velmi zabodoval předseda Pirátů Bartoš. Za zmínku stála už jeho poznámka, že se přirozeně zúčastní slavnostního odevzdávání vyznamenání  na 28. října. Smršť napadání nenechal na sebe čekat a když se navíc klub Pirátů  usnesl, že na funkci předsedy podpoří Vondráčka z ANO, povyk u TOP 09 a ODS pokračoval.

Nevím, čemu se kdo diví. Zejména v Praze jsou hlavními protivníky Pirátů ODS, kterou Piráti jasně porazili. Byli by tupí, kdyby jí vytvářeli nějaké benefity.

Piráti jistě nijak nepodpoří vládu ANO, či neumožní její vládnutí. Ale to je možná i rozumné. Zatím prožívají fázi jakési systémové politické anarchie a představa, že by měli převzít vládní odpovědnost je naprosto předčasná. V každém případě korektní a slušné vystupování Pirátů boduje.

Věci postupují nezadržitelně. Při třech pokusech, které Andrej Babiš před sebou má, je téměř jisté, že dříve či později jeho vláda získá podporu a nebo bude alespoň tolerována. Jestliže v případě krize je ochotna dnes již KSČM státotvorně umožnit existenci vlády, tak to by byl čert, aby se ten zbytek nenašel.

Když to shrneme, tak se ukazuje, že někdo na to státnický rozměr má a jiný ne.

Babiš, Bartoš, ale i Filip ano. Ti ostatní, zejména Fiala s Kalouskem jen ukazují bídu zavedených stran.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Vítězící Babiš, bodující Bartoš, státvotvorný Filip, směšný Fiala a magor Kalousek

 • · Edit

  Nejvíc mě štve, že zvolení poslanci se chtějí živit tím, že nebudou nic dělat. Zvolili je lidé snad proto, aby nic nedělali? Jsou to přece naši zaměstnanci! Když půjdu do práce a řeknu, že nesouhlasím s tím, že se něco vyrábí, a nebudu nic dělat, za jak dlouho mě z té práce vyhodí? Myslím, že bych nemusel dlouho čekat. A oni se tím ještě chlubí.

 • Je krásné se na politické dění dívat jako na divadlo. Nejkrásnější postavou je fanatický tragéd Kalousek. I další postavy jsou hodny pozornosti. I jediný inteligent podle svých slov Fiala je také velice dobrou postavou. A co spáč kníže, ten občas něco blebtne tak blbého, že člověk žasne. Všechny postavy jsou z jistého úhlu nenudné . Přesto mají všechny tyto politiké postavy něco společného. Co to asi je ? V první řadě je to jejich Bůh peníze . Za průměrnou mzdu by to určitě nedělali.

 • Zhrzeni porazeni ve volbach prokazuji nevuli podilet se na jakekoliv vlade s ANO. Kalousek chce dokonce zablokovatt dalsi postup a zadnou vladu nechce. Je to zatim posledni snaha tohoto nenavideneho, obstrukcne-destrukcniho politika, ktery naprosto prohral ve volbach.
  Jak dal? Mame situaci podobnou te ve Svycarsku, kde nejsilnejsi strana SVP celi sjednocene fronte mene uspesnych stran, jejichz jedinym programem je SVP ocernit, oslabit, znemoznit jeji volbu do funkci, kde by prosadila nutne zmeny.
  I tam je stavena uboze sobecka a nevraziva politika partajnich zajmu nad zajmy obcanu a zeme.
  Co tedy dal? Vladnuti bude mit ANO tezke, prosazovani programu o to vice.
  V teto situaci by byly nove volby, ktere by daly ANO pres 50 % jedine vychodisko, ovsem znemoznilo by to ostatnim mit vliv ve vlade a parlamentu, coz by byla nevyhoda. Orbanovska varianta by ale byla v rozhadane skolce stupidnich narcisu ve vedeni stran to nejlepsi, co by nas mohlo potkat. Ani lecka na Babise v kauze Capiho hnizda by nezabranila ANO prosadit program k nasemu prospechu. Presvecte ale volice, aby dali ANO sve hlasy!
  A tak se budeme potacet v zabomysich sporech dal. Malokdo z komentatoru poukazuje na ucelovou kauzu Capi hnizdo, kterou CSSD vladnouci na vnitru, policii a soudech tuto situaci zpusobila a bude z ni jeste dlouho profitovat. ANO skrze ni ztratilo spoustu hlasu a ostatni strany stavi svou politiku na odmitani Babise, i kdyz nebyl dosud odsouzen.

 • Optimisticky s podporou ODS Babiš sníží daně a zruší regulace. A s podporou Okamury zabrání kvótám. Pesimisticky bude buzerovat slušné lidi, dojit stát pro Agrofert a podvolí se diktátu EU. Jsem pesimista.

  http://www.epshark.cz/clanek/178

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*