Víme první! Odhalili jsme, na co se týdny nedočkavě třese Angela Merkel

Víme první! Odhalili jsme, na co se týdny nedočkavě třese Angela Merkel

Již dříve jsem vyzýval novináře či politiky, kteří mají blízko k německé kancléřce Angele Merkel, aby se jí přímo zeptali, na co se to v jistých chvílích – třeba i za tónů německé národní hymny – tak nedočkavě třese.

Bez odezvy. Nyní však kancléřka promluvila sama a konečně víme, na co byla tak „natřesená“. Nejedná se přitom o nic překvapivého. Chce pokračovat v zatím pozastavené „záchraně“ afrických migrantů ve Středozemním moři.Kancléřka tento vpravdě záslužný krok prosazovala v tomto týdnu podle serveru Deutsche Welle hned dvakrát: v úterý na jednom z diskuzních panelů a ve čtvrtek v Berlíně.


Angela Merkel na známé selfie s migrantem  @trsleman / Twitter

Migranti? Ale kde. Uprchlíci! Alespoň pro forma. Držme štábní kulturu

„Určitě by bylo dobré, kdybychom dnes měli operaci Sophia a národní námořnictva, která by prováděla záchranu,“ řekla Merkel ve čtvrtek v Berlíně a dodala, že by to mohlo pomoci jak se záchranou migrantů, tak s bojem proti obchodování s lidmi. Podle Deutsche Welle byly od roku 2015 evropskými loděmi zachráněny desítky tisíc migrantů, čehož součástí byla i údajně protipašerácká unijní operace Sophia zaměřená na boj proti obchodování s lidmi.

Předně se musela německá kancléřka přeřeknout, protože přece každé malé uvědomělé dítě ví, že nejde o žádné migranty (ekonomické už vůbec), ale převážně o válkou zkoušené a vděčné uprchlíky prchající před válkou a zejména řezníkem Asadem ze Sýrie. Tedy alespoň pro forma. A štábní kultura by se měla dodržovat.

Záchrana migrantů u libyjských břehů, nebo řízený import?

A nechci být opět příliš rýpavý, ale brouzdání lodí neziskových organizací, Frontexu a bůhvíkoho dalšího (zpravidla pod vlajkami jiných států, než kde mají neziskovky domicil) u břehů Libye a dovoz afrických migrantů do Evropy zdá se mi býti dosti podezřelým. Člověk by si řekl, že spíše než o záchranu se jedná o řízený import. O odhalených a zadržených pašerácích si taky nepamatuju prakticky jedinou zmínku. Kdo jsou tito tajemní a nedopadnutelní Fantomasové?

Na začátku týdne Merkel rovněž vystoupila na podporu záchranářů na moři v rámci panelové diskuze na severu u Německa, když je označila za „humanitární imperativ“, uvedly noviny Redaktrionsnetzwerk Deutschland.

Třásla se nedočkavostí. Kdo z nás to někdy nezažil?

A zatím ve středu italský soud zrušil zákaz vstupu lodí vezoucích migranty do italských vod a loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms se 147 migranty z Afriky, která od 1. srpna čekala u ostrova Lampedusa, v noci na pátek poslala do přístavu člun s prvními devíti lidmi. O tom informovalo online zpravodajství Primy.

Na rozhodnutí italského soudu musí být Angela Merkel hrdá! Možná to byl i takový dáreček k narozeninám – sic měsíc opožděný. Kdyby se však někdo Merkel dávno zeptal, na co se tak při veřejných akcích třese (jakože se jistě třese i v soukromí) a nestrkali jí pořád pod nos jenom sklenice vody, které stejně už odmítala, mohlo být všechno se vší parádou vyřešeno dříve.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*