Viktoria Skripalová je „skeptická“ ohledně nejnovějších tvrzení Londýna v případu Skripalových

Viktoria Skripalová je „skeptická“ ohledně nejnovějších tvrzení Londýna v případu Skripalových

Londýnská Metropolitní policie zveřejnila fotografie údajných dvou ruských státních příslušníků označených jako Alexandr Petrov a Ruslan Boshirov, kteří jsou obviněni z  otravy Skripalových v Salisbury ve Velké Británii ze dne 4. března.     

V rozhovoru s ruským deníkem Izvestia, neteř bývalého ruského zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala uvedla, že zůstává nadále „skeptická a částečně ironická“ co se týče nejnovějších obvinění Londýna ohledně dvou ruských státních příslušníků, kteří se měli podílet na údajném útoku chemickými zbraněmi na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii v Británii počátkem tohoto roku.„Policisté (Spojeného království) jistě potřebují v této věci dodat více, zatímco (britská premiérka) Theresa Mayová se potřebuje nějak rehabilitovat před parlamentem. Koneckonců, uplynulo od otravy šest měsíců,“ poukázala Skripalová.

Viktoria se také zamýšlela nad tím, proč „to Britové neoznámili dříve, vzhledem k tomu, že o tom údajně všechno dobře věděli.“

Viktoria také odmítla verzi vyšetřovatelů o dvou Rusech, kteří použili falešné pasy, aby se dostali do Londýna a dodala, že fotografie podezřelých „mohou být zpracované ve Photoshopu“.

Uvedla, že „muž s knírem je velmi podobný každému třetímu takovému člověku v Rusku“ a že „teď všichni chodí s bradkou a knírem“.

„Po zveřejnění fotografií policie okamžitě uvedla, že jsou jména smyšlená. Nikdo nemůže věřit fotografiím. Jsme vyzváni, abychom se k tomu přihlásili, ale nemůžeme tomu uvěřit, protože jsme byli vícekrát oklamáni, pokud jde o případ Skripalů,“ zdůraznila Viktoria.

Skripalová dále potvrdila, že touží přijet do Velké Británie a vyjádřila překvapení nad skutečností, že britské úřady se stále zdráhají, aby jí to umožnily.

„Dnes (premiérka Británie) Theresa Mayová prohlásila, že nemá žádné výhrady vůči občanům Ruska. Vážená paní Mayová, pokud nemáte takové výhrady, proč mi nedovolíte, jako obyčejné ruské občance, jet na území vaší země, abych se setkala s lidmi, kteří se ocitli v těžké životní situaci? Zvláště proto, že tito lidé jsou moje rodina,“ poznamenala Viktoria.

Skripalová dodala, že naposledy kontaktovala Julii dne 24. července a že „jsme neviděli Sergeje (Skripala) asi šest měsíců.“

Tento rozhovor se objevil poté, co ruské ministerstvo zahraničí uvedlo ve svém prohlášení, že nedávné vystoupení Mayové v britském parlamentu ve věci Skripalů „mělo naprosto nepřijatelný tón“.

Během vystoupení, Mayová zejména uvedla, že britská vláda dospěla k závěru, že oba jednotlivci označeni policií a Úřadem státního zástupce (CPS) byli důstojníci ruské vojenské zpravodajské služby, také známé jako GRU.

CPS dříve uvedl, že má dostatečné důkazy, aby obvinil dva ruské občany Alexandra Petrova a Ruslana Boshirova ze zapojení do útoku nervovou látkou ze dne 4. března.

V červnu byli Skripalovi propuštěni z nemocnice, kde byli hospitalizováni v důsledku údajné otravy nervovým plynem ve městě Salisbury ve Velké Británii. Současné místo Sergeje a Julie zůstává neznámé a ruské velvyslanectví naznačuje, že proto, aby bylo možné s nimi manipulovat.

Foto: REUTERS / Metroplitan Police
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*