Viktor Orbán: Úpadek původní civilizace je „nemocí Evropy“

Viktor Orbán: Úpadek původní civilizace je „nemocí Evropy“

Maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že pokles počtu obyvatel na kontinentu je „nemocí Evropy“ a naléhal na další pobídky k povzbuzení občanů mít děti.   Během projevu na 3. demografickém summitu v Budapešti, Orbán varoval, že největším problémem, kterému Evropa čelí, je demografická sebevražda.

„Proč tomu tak je? Rozhodně to není kvůli nějaké nemoci křesťanské civilizace – konec konců, počet křesťanů po celém světě roste. Je to obecně nemoc Evropy, “řekl.

Premiér uvedl, že řešením není dovoz velkého počtu migrantů a prohlásil: „Nikdy nesmíme akceptovat výměnu obyvatel.“

Podle Orbána by náprava měla být zajištěním toho, aby rodiny byly finančně odměněny za to, že mají děti, a nikoli trestány.

„Vyhrajeme pouze tehdy, když budeme moci vybudovat systém, ve kterém ti, kteří rodí děti, budou žít podstatně lépe, než kdyby nezaložili rodinu,“ řekl.

Orbán zdůraznil, že Západ je odsouzen, pokud se současný model atomizace a demografického poklesu nezastaví.

„Bez rodin a dětí národní společenství zmizí,“ řekl Orbán a dodal: „A pokud národ zmizí, ze světa zmizí něco nenahraditelného.“

Jak jsme již dříve zdůraznili, v rámci úsilí o posílení populace v zemi, aniž by se muselo spoléhat na masovou migraci, Maďarsko rozdá 30 600 EUR manželským párům, které mají tři nebo více dětí.

Manželský pár obdrží 30,600 EUR jako půjčku od vlády po uzavření manželství. Půjčka pak musí být splacena, pokud pár nebude mít tři děti. Pokud ano, dluh je zcela odpuštěn.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Viktor Orbán: Úpadek původní civilizace je „nemocí Evropy“

  • Evropa jde cestou Říše Římské. V blahobytu si ani nevšimneme, že nám někdo zvenčí Evropu ovládne.
    Až procitneme, nebudeme mít kontrolu nad ničím.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*