Viktor Orbán: „Maďarsko není přistěhovaleckou zemí a ani se jí nechce stát“

Viktor Orbán: „Maďarsko není přistěhovaleckou zemí a ani se jí nechce stát“

Viktor Orbán, maďarský předseda vlády, jasně uvedl, ž Maďarsko nemá v úmyslu poklonit se tlakům Evropské unie, aby se stalo „přistěhovaleckou zemí“, v novém dopise zaslaném předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi.

V dopise z 6. září, Orbán říká Junckerovi, že na rozdíl od jiných evropských národů: „Maďarsko není přistěhovalecké země, nechce se stát přistěhovaleckou zemí a nemůže přijmout, že je nucena to změnit.“

Zatímco jiné evropské národy se staly přistěhovaleckými zeměmi kvůli závazkům vyplývajícím ze svého koloniálního dědictví, Maďarsko „nemá žádnou koloniální minulost,“ a proto necítí žádnou takovou povinnost vůči národům, které se snaží dominovat, uvedl Orbán.

Například Francie držela území v obrovských geografických oblastech celé Afriky, které se skládaly z dvanácti zemí. Některé z jejich místních měn jsou stále přímo spojeny s francouzskou Centrální bankou.

Ve svém dopise, Orbán vyslovuje pochybnost nad Junckerovou definicí solidarity s tím, že transformace Maďarska na přistěhovaleckou zemi proti vůli maďarského lidu „není solidaritou“, nýbrž „násilím“.Předseda vlády také vyjádřil své zděšení nad tím, že Evropská komise nemá ochotu pomáhat Maďarsku při obraně evropských hranic.

„Byl jsem šokován a zmaten, když jsem si přečetl, že vy a Evropská komise odmítáte poskytnout finanční prostředky na plot,“ píše Orbán. „Jsem přesvědčen, že ti, kteří plot nepodporují, nemohou a nechtějí chránit občany Evropské unie.“

Pan Orbán pokračoval zpochybňováním účinnosti současných imigračních strategií EU a naznačil, že současná politika se zdá být zaměřena spíše na podporu masové migrace, než na její snižování.

„Pokud namísto ochrany našich hranic je Evropská komise ochotna financovat pouze opatření a organizace, jejíchž cílem je usnadnit přijímání migrantů, poskytuje tím pouze pobídky pro stovky tisíc přistěhovalců, kteří se chtějí přestěhovat do Evropy, namísto omezení migrace,“ uvedl Orbán.

Začátkem léta Orbán uvedl, že EU přijala migrační plány, které navrhl levicový miliardář George Soros, za účelem přivést ročně milión migrantů, kteří bojují proti nejlepším zájmům Evropy. Soros navrhl vytvoření imigračního orgánu EU, který by odstranil odpovědnost za imigraci pro jednotlivé členské státy EU, uvedl Orbán.

Nedlouho poté italská média odhalila v Itálii „imigrační síť“ sponzorovanou Sorosem tím, že vysledovala původ pro-migračního financování zpět k desítkám organizací financovaných Sorosovou Open Society. Novinář Luca Donadel odhalil přímé vazby na Sorosovy finance v síti 41 různých skupin napojených na imigraci.

Podle Orbána mnoho evropských vůdců souhlasí s maďarskou politikou v oblasti migrace, ale bojí se to veřejně říci.

Orbán také uvedl, že kvůli nedávnému nárůstu migrace do Itálie se může jižní národ brzy připojit k Maďarsku a dalším, aby se pokusil zajistit národní hranice.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Maďarský premiér Viktor Orbán Foto:Reuters)
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Viktor Orbán: „Maďarsko není přistěhovaleckou zemí a ani se jí nechce stát“

  • Naše země hlavně její prodejní politici by si měli vzít příklad z pana Orbána, který používá svůj mozek a své emoční cítění pro obranu svého národa. Divím se pracovníkům neziskovek, kteří se živí dovozem etnika, které nás nenávidí a chce naše území, že tito pracovníci jsou ochotní za peníze konat proti vlastní zemi a ještě své konání obhajují jakoby láskyplným počinem. Ale naše lidi klidně mohou přivést do ohrožení a to jim nevadí hlavně, že mají ty své prachy a TV jim dává prostor na dojemné kecání. Pan Soros si určitě mne ruce jak zaprodanci v Evropě pro něho pracují.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*