Video: Ruské fregaty a ponorka odpálily rakety na cíle Islámského státu poblíž Palmyry

Video: Ruské fregaty a ponorka odpálily rakety na cíle Islámského státu poblíž Palmyry

Rakety zničily těžké zbraně a zabily bojovníky, které Islámský stát přivezl z pevnosti ve městě Rakká do Palrymy, uvedlo ruské ministerstvo obrany.  

Ruské válečné lodě, fregata s názvem Admirál Essen a ponorka jménem Krasnodar, odpálily rakety Kalibr na bojová vozidla a militanty vedle syrského města Palmyra.

Čtyři řízené střely byly vypáleny z východního Středomoří, uvedlo ve svém prohlášení ministerstvo. Ponorka odpálila své rakety, zatímco byla potopená pod vodou.

Podle ruského ministerstva obrany „lodě mířily na oblasti východně od Palmyry, kde se nacházely těžké zbraně a militanti Islámského státu. Militanti se tam přesunuli z města Rakká. Všechny cíle byly zničeny,“ uvedlo.

Americká, turecká a izraelská armáda dostaly patřičné varování před odpálením raket za pomocí aktivních horkých linek, dodalo ministerstvo obrany.

Dne 25. května byl poblíž města Rakká spatřen velký konvoj Islámského státu, který se skládal z 39 vozidel a 120 militantů, řekl zdroj z ministerstva obrany kanálu Ria Novosti.„Konvoj teroristů s 39 nákladními vozidly byl detekován a zničen leteckými silami na jejich cestě do Palmyry,“ uvedl zdroj a dodal, že vozidla byla vybavena kulomety velkých kalibrů.

Ruské námořnictvo již odpálilo rakety Kalibr na militantní pozice v Sýrii v loňském roce. Černomořská flotila provedla v srpnu tři raketové útoky na teroristické cíle v Sýrii, kde zničila velitelskou stanici a střelivo. Střely, které cílily na pozice Fronty an-Nusrá, přeletěly pře neobydlené oblasti, uvedla ruská armáda.

V říjnu roku 2015 čtyři válečné lodě ruského námořnictva odpálily celkem 26 raket z Kaspického moře na pozice Islámského státu v Sýrii. Přesné zbraně zasáhly všech 11 cílů poté, co urazily asi 1500 kilometrů, podle údajů armády. Příprava na odpal raket zahrnovala komunikaci s Íránem a Irákem, protože rakety musely proletět vzdušným prostorem těchto zemí do Sýrie.

Ministerstvo obrany uvedlo, že spolupracovalo se svými partnery při vytyčování letové dráhy, aby se zajistilo, že rakety poletí nad pustými oblastmi a nebudou představovat žádné nebezpečí pro civilisty.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Ruské ministerstvo obrany Global Look Press)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*