Videa: Imigranti z „Džungle“ v Calais blokovali dálnici při chaotických nočních střetech s francouzskou policií

Videa: Imigranti z „Džungle“ v Calais blokovali dálnici při chaotických nočních střetech s francouzskou policií

Kolem 150 migrantů, někteří vyzbrojeni železnými tyčemi, se pokusilo zablokovat nebo vylézt na nákladní automobily, které mířily k Eurotunelu během pokračujících střetů s francouzskou policií, které trvaly dlouho do noci v chaotických scénách kolem uprchlického tábora zvaného „Džungle“ ve Francii.

Policie byla povolána do této oblasti poté, co uprchlíci rozzuření kvůli jejich dřívějšímu vystěhování, napadali nákladní automobily kameny, úlomky a železnými tyčemi. Důstojníci byli nuceni použít bleskové granáty a slzný plyn, aby zamezili migrantům dostat se na dálnici a lézt na nákladní automobily.

Chaos vypukl den po střetech mezi policií a migranty, poté, co se úřady rozhodly pokračovat s demolicí částí tábora.

Počáteční nepokoje vypukly, když do uprchlického tábora v pondělí ráno dorazili úředníci, informující obyvatele, že musí opustit oblast během jedné hodiny, nebo budou zatčeni. Stavební dělníci poté začali demontovat provizorní přístřešky v jižní části slumu, který byl domovem 800 až 1000 migrantů.

Brzy odpoledne, rozzuření migranti a členové aktivistické skupiny No Borders zapálili zhruba 20 provizorních přístřešků a začali házet projektily na pořádkovou policii. Policie na to odpověděla použitím slzného plynu.

Minulý čtvrtek, místí soud rozhodl, že bude zbořena jižní část kempu. Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve ujistil ty, kteří ztratili své útočiště, že místí vláda bude spolupracovat s aktivisty, kteří pomáhají ubytovat uprchlíky bez domova.

 

Foto: RT
Foto: RT

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*