Viceprezident Evropské komise odsoudil italské populisty a požaduje, aby se Itálie stala proevropská

Viceprezident Evropské komise odsoudil italské populisty a požaduje, aby se Itálie stala proevropská

Viceprezident Evropské komise Maros Sefčovič prohlásil, že ho „znepokojuje“ proti-establishmentová italská koaliční vláda a zaútočil na populisty s tím, že činí „falešné sliby“.     

Pan Selfivoč, který je členem parlamentní skupiny EU Socialisté a demokrati (S&D) komentoval rychlý vzestup italského ministra vnitra Mattea Salviniho a jeho stany Liga slovy: „“My všichni jsme znepokojeni“ a Itálie by měla být více pro EU, píše deník Il Giornale.      „Byl jsem mnohokrát v Itálii a vždycky jsem byl ohromen tím, jak moc je tato velká a důležitá evropská země upřímně pro-EU,“ řekl Sefčovič a dodal: „Musíme zajistit, že v budoucnu bude Itálie znovu velkou zemí silné pro-EU G7.“

S upnutým zrakem na italskou populistickou koalici, Selfovič zaútočil na Ligu a Hnutí pěti hvězd a řekl, že obě strany si „hrají s ohněm, aby zničily evropskou spolupráci a náš evropský sen“.

Italský ministr vnitra Salvini na jeho útok reagoval slovy: „Evropský bůhvíkolikátý útok proti Itálii, Ligu a vládu.

„Nyní se o nás zajímají, ale po celá léta euro-byrokraté ignorovali žádosti naší země o pomoc zastavit vyloďování a hodili nám na krk 700 000 přistěhovalců. Raději by se měli omluvit a mlčet.“

Tento útok je jen posledním z řady útoků Evropské unie proti italské vládě v posledních několika týdnech, který zahrnoval evropského komisaře odpovědného za rozpočet Günthera Oettingera, který tvrdí, že Italové a jiní populisté chtějí „oslabit“ nebo dokonce „zničit“ EU.

Alexander Winterstein, mluvčí Evropské komise, minulý měsíc zaútočil na Italy poté, co vůdce Hnutí pěti hvězd Luigi di Maio vyhrožoval, že z politického bloku stáhne italské prostředky z důvodu nedostatečného konsenzu ohledně migrační politiky.

„V Evropě jsou tyto hrozby zbytečné a nikam nevedou. Jediným způsob, jak vyřešit věci v Evropě, je konstruktivní spolupráce a dobrá vůle, což se Komise snaží nějakou dobu udělat,“ řekl Winterstein.

 

(Viceprezident Evropské komise Maros Sefčovič Foto: TASS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*