Více než 80 procent Somálců ve Švýcarsku je na sociálních dávkách

Více než 80 procent Somálců ve Švýcarsku je na sociálních dávkách

Více než 80 procent Somálců žijících ve Švýcarsku je podle vládních statistik na sociálních dávkách.

Nové údaje zveřejněné Federálním statistickým úřadem a Státním sekretariátem pro migraci ukazují, že občané zemí Středního východu a Afriky jsou převážně zastoupeni v programech sociální pomoci ve srovnání s malou menšinou švýcarských domorodců.„Z více než 4000 Somálců žijících ve Švýcarsku na konci roku 2017, téměř všichni dostali sociální dávky. Odpovídající míra byla 83,7 procenta – nejvyšší ze všech národností,“ informoval 20 Minutes.

„Eritrejci (54,7%) a Angolané (54,0%) často dostávali sociální pomoc, poté následují Iráčané, Etiopané a občané Konga. Mezi švýcarskými obyvateli, činil podíl těch, kteří dostávali sociální dávky, 2,3%.“

Tato čísla jsou znepokojující, protože naznačují, že mnoho migrantů žije na účet švýcarských daňových poplatníků, aniž by jim cokoliv dali na oplátku, tvrdí poslanec Damian Müller.

„Integrace není jednosměrná ulice,“ řekl Müller. „Zodpovědní jsou i uprchlíci.“

Generální tajemnice kantonální konference sociálních ředitelů Gaby Szöllösyová si je vědoma toho, že mnoho „uprchlíků“ nemá kvalifikaci k výkonu vysoce placených pracovních míst a že je často doprovázejí velké rodiny, které vyžadují značené zdroje na podporu.

Zatímco skutečný ekonomický dopad „přesídlených uprchlíků“ je utajován a podceňován byrokraty a organizacemi za globálním systémem, některá malá města ve Švédsku by mohla být považována za kanárky v uhelném dole.

Obce jako Filipstad a Vilhelmina nyní čelí hospodářské krizi v důsledku velkého počtu migrantů závislých na sociálních dávkách a snížené federální podpory, jak jsme dříve informovali.

Další ukazatel lze nalézt v Německu, kde „nezletilí uprchlíci bez doprovodu“ stojí daňové poplatníci až 70 000 dolarů ročně – zatímco téměř polovina těch, kteří tvrdí, že jsou nezletilí, jsou ve skutečnosti dospělí. Obdobné údaje byly také vypočteny v Británii.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Matteo salvini FB)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*