Více než 7000 uprchlíků žaluje Německo za pomalé zpracování žádostí o azyl

Více než 7000 uprchlíků žaluje Německo za pomalé zpracování žádostí o azyl

Více než 7000 uprchlíků ztratilo trpělivost s německými úřady za zpoždění při vyřizování žádostí o azyl a podali žaloby proti státu.                 

V červnu bylo zaznamenáno 7014 soudních sporů proti Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF), informovala německá média.

Čísla jsou více než dvakrát větší, než v prvním čtvrtletí roku 2016. Zatímco na konci března bylo 3.731 takových stížností, v květnu to bylo již 5.800 stížností.

Sevim Dagdelenová, německá integrační komisařka a poslankyně z levicové strany Die Linke, obvinila vládu za zvýšení počtu stížností uprchlíků.

„To tak nemůže být, aby BAMF nebyl schopen korektně zpracovat žádosti a azyl,“ řekla Dagdelenová mediální skupině Funke Media Group. „Zdvojnásobení selhání (žalob) dokládá o organizovaném selhání vlády.“

Skutečnost, že žadatelé o azyl musí čekat měsíce nebo dokonce roky, než budou moci podat žádost a pak čekat na to, až bude zpracována, je „jed pro integraci uprchlíků,“ dodal Dagdelenová.

Mluvčí BAMF však nazvala nárůst soudních sporů „dočasným jevem“ a uvedla, že čísla budou pravděpodobně klesat. Mluvčí přičetla nárůst stížností poslednímu zvýšení počtu žádostí o azyl.

V letošním roce Německo očekává až 300.000 uprchlíků, uvedl minulý měsíc Frank-Jürgen Weise, vedoucí úřadu pro migraci. Toto číslo je výrazně nižší, než loňská čísla. V roce 2015 Německo přivítalo více než milión uprchlíků.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*