Více než 200 uprchlíků ze Sýrie a Eritreje podalo žalobu na německý migrační úřad

Více než 200 uprchlíků ze Sýrie a Eritreje podalo žalobu na německý migrační úřad

Více než 200 uprchlíků, většinou ze Sýrie a Eritreje, podalo žalobu u sedmi soudů v západním Německu proti německému Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky, informovaly ve středu místní média.

Podle deníku Rheinische Post, uprchlíci požadují, aby migrační úřady zpracovávaly rychleji žádosti o azyl, tak, aby mohli pracovat a studovat. Někteří z nich uvedli, že byli předmětem přezkumu více než rok.

Článek v deníku poznamenal, že německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky měl v létě 250.000 nezpracovaných žádostí o azyl, zatímco v současné době se počet zvýšil na 360.000.

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Německo je hlavním cílem pro tisíce uprchlíků mířících do Evropy ze Středního východu a severní Afriky od počátku roku 2015. Podle německého ministerstva vnitra, do Německa přicestovalo v roce 2015 1.100.000 uprchlíků.

Nedávné útoky v německých městech, zejména v Kolíně nad Rýnem, kde byly stovky žen okradeny a sexuálně napadeny malými skupinami agresivních mužů, většinou arabského a severoafrického původu, rozpoutaly vnitřní diskuzi o německé politice ve vztahu k migrantům.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*